WhatsApp oficiálně zavádí prostředí Kanály. Najdeme využití. Co vy?

WhatsApp kanály oficiální představení

Zhruba před měsícem jsme vás informovali o tom, že vývojáři populární chatovací aplikace WhatsApp chystají prostředí Kanály. Tedy prostor, velmi oblíbený například na Telegramu, kde hromadně proudí příspěvky jednosměrně od autora/ů k více příjemcům. Nyní poskočilo testování z fáze beta do fáze, během které mohou novinku okusit uživatele z vybraných zemí. Aktuálně jde o Kolumbii a Singapur. Na blogu WhatsAppu už nicméně existuje i české představení této funkce, takže můžeme nasát její oficiální vlastnosti a možnosti.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

„Správci můžou jejich prostřednictvím posílat text, fotky, videa, nálepky a ankety. Chceme vám pomoci najít kanály, které byste mohli sledovat. Proto vytváříme adresář, ve kterém si budete moci vyhledat své koníčky, sportovní týmy, aktuality od místních úřadů a další věci. Do kanálu se můžete dostat také prostřednictvím zvacího odkazu, který dostanete v chatu či e-mailu nebo najdete online. Kanály budou na nové kartě Aktualizace,“ uvádí postupně zaváděnou novinku autoři.

WhatsApp bude přitom hledět na ochranu soukromí. „Sledující neuvidí telefonní číslo ani profilovou fotografii správce kanálu. Stejně tak platí, že když začnete sledovat nějaký kanál, jeho správce ani ostatní sledující neuvidí vaše telefonní číslo. Sami rozhodujete o tom, koho chcete sledovat. Tyto informace navíc zůstanou soukromé. Historii kanálů budeme na našich serverech ukládat jen po dobu 30 dnů. Přidáme rovněž způsoby, jak aktualizace odstranit ze zařízení sledujících ještě dříve,“ stojí dále v popisu funkce.

Správci budou moci také blokovat snímky obrazovky a přeposílání z kanálu. Navíc mohou rozhodovat i o tom, kdo může jejich kanál sledovat a jestli má být kanál vyhledatelný ve zmíněném adresáři. Vývojáři například hledají i způsob, jak obsah v tomto novém prostoru šifrovat stejně jako běžné konverzace.

WhatsApp Kanály oficiální představení novinka

„Vytvořením kanálů jsme učinili velký krok, o který nás uživatelé už léta žádali. Cítíme, že právě teď nastala správná chvíle, abychom představili nástroj pro jednoduché, spolehlivé a soukromé posílání hromadných zpráv. Doufáme, že ho v nadcházejících měsících i letech budete s oblibou používat,“ zní z týmu autorů. Za nás říkáme, že rozhodně! Při nejbližší možné příležitost zařadíme WhatsApp kanál do nabídky služeb a sítí, kde je možné sledovat Svět Androida.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už máte představu, jaké WhatsApp kanály budete sledovat?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)