WhatsApp konečně zalepí díru znevažující mizející média

WhatsApp screenshot záznam obrazovky jednorázové foto video blokace

Chatovací služba WhatsApp v posledních měsících zavedla hned několik nových funkcí, které se týkají zabezpečení účtu a lepší ochrany soukromí. Objevila se například i možnost jednorázového zobrazení odeslaných fotek a videí. Díky této funkci se po prohlédnutí příjemcem média vypaří jak z aplikace, tak i z mobilu. Tedy… jak se to vezme. Tato funkce, pokud bychom ji brali jako nástroj pro posílání citlivých médií, měla doposud podstatnou škvíru v podobě možnosti volně pořizovat screenshoty neboli snímky obrazovky. Ale to už se také mění.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

V jedné z posledních beta verzí aplikace WhatsApp pro Android se objevila nová omezení, která snímek obrazovky nebo její záznam znemožňují pořídit. Pokud se někdo pokusí fotku či video určené pro jednorázové zobrazení po zavedení tohoto opatření zachytit, výsledkem bude pouze snímek či záznam černé plochy. Případný pokus o screenshot či nahrání obrazovky nicméně není nikam reportován.

WhatsApp aplikace Android jednorázové foto video screenshot snímek obrazovky blokace

Zatím není jasné, kdy vývojáři vypustí tuto novinku naostro. Už nyní je ale jasné, že nebude úplně “neprůstřelná”. I sebelepší softwarová blokace nezabrání například tomu, že si příjemce vyfotí displej třeba jiným telefonem.

Jak často přes WhatsApp posíláte citlivé fotografie či videa?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)