TOPlist

WhatsApp vytunil hovory. V aplikaci přibylo šest novinek

WhatsApp novinky hovory 2022

Vývojáři populárního „kecálku“ WhatsApp na blogu zrekapitulovali celkem šest novinek, které se týkají hlasových hovorů a videohovorů. V aplikaci postupně přibyly v průběhu letošního roku a většina se týká skupinových konverzací.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Změny funkcí

  • Hovory s 32 účastníky: Prostřednictvím videohovoru na mobilním zařízení se teď můžete spojit až se 32 lidmi. To je čtyřnásobek dosavadního povoleného počtu lidí. Stejný počet účastníků je možný také u hlasových hovorů.
  • Možnost ztlumit účastníky nebo jim poslat zprávu: Dlouhým stisknutím účastníka si můžete zvětšit jeho video- nebo audiokanál a následně ho ztlumit, případně mu během probíhajícího hovoru poslat soukromou zprávu.
  • Odkazy na hovor: Potřebujete někomu rychle zavolat, nebo máte hovor naplánovaný delší dobu? V obou situacích můžete lidi do skupinového hovoru snadno pozvat tak, že budete sdílet odkaz na hovor.

WhatsApp hovory videohovory novinky 2022 přehled

Designové změny

  • Barevné zvukové vlny: Teď na první pohled uvidíte, který uživatel právě hovoří, i když bude mít vypnutou kameru.
  • Bannerová oznámení přímo v hovoru: Uvidíte, když se někdo připojí ke skupinovému hovoru.
  • Obraz v obraze v systému iOS: Tato funkce je momentálně ve fázi testování a vývojáři ji budou zavádět v novém roce. Umožní v rámci hovoru minimalizovat obrazovku s videem a i během volání tak zvládnout víc věcí najednou.

„Jako vždy platí, že veškeré hovory v aplikaci WhatsApp jsou automaticky opatřeny koncovým šifrováním, které zajišťuje ochranu soukromí a bezpečnosti lidí. I v příštím roce budeme pracovat na vylepšeních. Chceme vám totiž i nadále poskytovat možnost kvalitního a soukromého volání v aplikaci WhatsApp, ať jste kdekoli na světě,“ dodávají vývojáři na blogu.

Která letošní novinka se vám hodí nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)