Skvělá zpráva: WhatsApp vás brzy nechá poslat fotografie v původní kvalitě

whatsapp fotografie v původní kvalitě

Pokud posíláte fotografie přes kecálky jako Messenger či WhatsApp, vždy musíte obětovat jejich kvalitu, jelikož dochází ke kompresi. To by se ale mohlo brzy změnit, jelikož právě WhatsApp vás brzy nechá posílat fotografie v původní kvalitě.

WhatsApp vás nechá poslat fotografie v původní kvalitě

Web WABetaInfo přináší informace o této funkci, přičemž verze pro Android vás nechá zvolit kvalitu odesílaných fotografií. Můžete si vybrat buď mezi Best Quality, Data Saver nebo Auto. Jde sice o malý, ale určitě vítaný krok. V současné době si totiž sice lze posílat fotografie v původní kvalitě, ale musíte je odesílat jako soubory. Tento režim tak odstraní otravnou část a nechá vás obrázky poslat přímo z galerie v původní kvalitě.

WhatsApp vás nechá poslat fotografie v původní kvalitě

WhatsApp bohužel nevysvětluje, co dělá možnost Auto. Funkce se prý stále vyvíjí a objeví se v další beta verzi. Pracuje se také na stejné funkci, která má být však určena pro video. Dá se tedy čekat, že obě dvě funkce dostaneme zároveň.

Přes co sdílíte fotografie nejčastěji?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)