Jak mít přihlášený jeden WhatsApp účet ve dvou mobilech?

WhatsApp aplikace duální přihlášení druhý mobil návod

Pokud jste pořídili či dostali nový mobil a patříte mezi uživatele populárního “kecálka” WhatsApp, dost možná se dostanete do situace, ve které by se vám hodilo mít totožný účet aktivní v obou zařízeních. Buď na nějaké přechodné období, než si nový telefon nastavíte, nebo i trvale. WhatsApp v tuto chvíli dál rozšiřuje možnosti používání jednoho účtu na více zařízeních, nicméně duální přihlášení v dvou mobilech oficiálně dostupné není. Vlastně je, ale trochu oklikou…

Jeden WhatsApp účet a dva mobily: Jak na to?

Možnost přihlášení k jednomu WhatsApp účtu na více zařízeních současně není úplně nemožné. Již delší dobu se můžete přihlásit například v mobilu a v počítači (na straně PC poslouží WhatsApp Web nebo WhatsApp pro Windows), nedávno pak přibyla varianta duálního přihlášení v telefonu a tabletu v rámci beta testování. Pro naše účely můžeme šikovně využít obě tyto varianty.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Varianta 1: WhatsApp Web v mobilu

Webovou verzi WhatsAppu je možné spustit také v mobilním telefonu, pokud správně ošálíte prohlížeč. V Google Chrome i jiných browserech můžete při navštívení základní webové stránky vybrat možnost typu “Stránky pro počítač” a spustit WhatsApp Web. Ačkoli je výsledné zobrazení dost nepohodlné, je to jedna z funkčních variant.

 1. Otevřete na sekundárním mobilu stránky WhatsApp.com
 2. V nastavení prohlížeče zapněte možnost “Stránky pro počítač” (či podobně znějící dle typu vašeho prohlížeče)
 3. Srolujte na stránce úplně dolů do patičky a klepněte na “WhatsApp Web”
 4. Načtěte zobrazený QR kód primárním telefonem (tři tečky > Propojená zařízení > Propojit), čímž sekundární telefon přidáte jako další zařízení

Varianta 2: WhatsApp beta pro tablety

Nejnovější beta verze aplikace WhatsApp umožňuje připojit jako sekundární aktivní zařízení tablet. V rámci tohoto postupu tak bude potřeba přinutit tuto beta verzi myslet si (alespoň dočasně), že je váš telefon tablet s větší obrazovkou. Pak můžete její nastavení vrátit zpět.

 1. Do primárního telefonu si nainstalujte nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp, minimálně v2.22.25.8. Pokud nejste zapojeni v beta programu, můžete instalátor stáhnout z APK Mirror.
 2. V sekundárním mobilu budete potřebovat přístup k vývojářským možnostem. Pokud jej nemáte, posupujte následovně…
  1. Otevřete Nastavení mobilu
  2. Klepněte na “O telefonu”
  3. Opakovaně klepněte na “Číslo sestavení”, dokud neproblikne potvrzení, že máte přístup k vývojářským možnostem
  4. Vraťte se zpět do Nastavení
 3. Otevřete Vývojářské možnosti či Možnosti pro vývojáře
 4. Najděte položku “Minimální šířka”
 5. Zapamatujte si původní hodnotu a zadejte novou hodnotu 600
 6. Stáhněte a nainstalujte i do sekundárního mobilu WhatsApp beta v2.22.25.8
 7. Po spuštění aplikace byste měli vidět možnost propojení s jiným telefonem. Pokud po vás aplikace chce telefonní číslo, nemyslí si o vašem mobilu, že je tablet. Zkuste tedy hodnotu minimální šířky ještě zvýšit.
 8. Po úspěšném nastavení šířky (a ošálení aplikace) znovu stačí načíst sekundární telefon tím primárním (tři tečky > Propojená zařízení > Propojit) a WhatsApp by měl běžet v obou současně

Oba postupy jsou v tuto chvíli poměrně krkolomné, nicméně do chvíle, než WhatsApp zavede oficiální duální přihlášení ve dvou a více mobilech, jsou jediné funkční.

Povedlo se? Na co využijete WhatsApp ve dvou mobilech?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)