WhatsApp bojuje s dezinformacemi a fake news: Omezuje přeposílání zpráv

whatsapp fake news dezinformace

Společnost WhatsApp, která patří pod Facebook, začala už od minulého roku bojovat s dezinformacemi. Vše odstartoval případ z Indie, kdy skupina uživatelů šířila přes WhatsApp dezinformace, což vyústilo až v davové násilí. Zemřelo v nich nejméně 25 lidí. Nicméně to není ani zdaleka jediný případ, kdy se využil WhatsApp k šíření Fake news. S více než 1,5 miliardy uživatelů se stává jednoduchým nástrojem, jak šířit podobné nepravdivé informace. Od včerejšího dne se zavedlo přísnější pravidlo, které má omezit masové šíření podobných zpráv.

Uživatelům WhatsApp se omezuje přeposílání zpráv. Nově už se dají odeslat maximálně pěti osobám

Už v minulém roce se zavedlo pravidlo, že maximální počet osob, kterým se dá zpráva odeslat je 20. Jedinou výjimkou byla Indie, kde již od minulého roku bylo nastaveno omezení na 5 osob. Od včerejšího dne se ale tohle pravidlo zpřísňuje po celém světě. Pokud navíc zprávu přepošlete více osobám, doplní se ke zprávě štítek, že byla přeposlána více lidem.

whatsapp omezeni zprav

Pokud se ale rozhodnete, že zprávu chcete odeslat více než pěti osobám, tak můžete. Nicméně musíte ji znovu napsat/zkopírovat a vybrat dalších 5 kontaktů. Ve výsledku můžete odeslat zprávy všem ve vašem okolí, akorát to bude trvat delší čas. Otázkou je, jestli tohle omezení pomůže s bojem s dezinformacemi. Facebook potažmo WhatsApp nezveřejňují data o tom, jestli se počet fake news po zavedení tohoto pravidla zmenšil.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Souhlasíte s novými pravidly, nebo jsou podle vás zbytečné?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)