WhatsApp usnadní blokování nevyžádaných zpráv! Jak to udělá?

WhatsApp
  • WhatsApp je dlouhodobě jednou z nejpoužívanějších aplikací současnosti
  • K hlavním konkurentům patří aplikace Messenger a Telegram, obě mají řadu fanoušků
  • Aplikace nepřetržitě prochází intenzivním vývojem, v posledních letech je to hodně o bezpečnosti

K nejdůležitějším zprávám v poslední době rozhodně patří budoucí otevření platformy pro aplikace třetích stran. Přímo v aplikaci WhatsApp si budete moci psát s někým, kdo například používá Telegram. Bezpečností tohoto řešení si nejsem úplně jistý, její hodnocení ale není tématem dnešního článku.

WhatsApp je skvělá aplikace pro komunikaci s kamarády nebo například s kolegy z práce, kromě textových zpráv si poradí rovněž s multimediálními soubory. Extrémně oblíbená aplikace je ale samozřejmě lákavá rovněž pro uživatele s nečestnými úmysly.

How to Block a Contact | WhatsApp

How to Block a Contact | WhatsApp

Nemusí to nutně být hned podvodníci, den dokáže slušně otrávit někdo, kdo vás zahlcuje množstvím nevyžádaných zpráv. Podobné zprávy můžete samozřejmě zablokovat přímo v samotné aplikaci, vývojáři se ale rozhodli to udělat ještě jednodušší. V těchto dnech už někteří uživatelé mají možnost obtěžující zprávy zablokovat přímo na zamykací obrazovce! Za mě skvělé a velmi jednoduché řešení, samozřejmě že ani těch pár kliků v samotné aplikaci není nic strašného, ale možnost vyřídit obtěžující zprávy okamžitě a rovnou je fajn.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Ještě jednou se ale vrátím k otevření aplikace WhatsApp pro třetí strany – kromě obav o bezpečnost podobného řešení jsem zvědav, jak to nakonec bude fungovat a jestli se neobjeví aplikace, která stávajícím hegemonům zatopí. Pokud přijde malá a šikovná aplikace, se kterou budete moci být v kontaktu se všemi známými.

Přitom nebude obsahovat žádnou reklamu a bude po vás chtít minimum osobních údajů, může to být v roce 2024 velká věc. Ale nebudu lhát, sám tomuto scénáři úplně nevěřím. Navíc už jsem si sám zvykl mít v telefonu hned pět aplikací pro komunikaci se svým okolím, takže možnost některé smazat bych sice uvítal, ale nic zásadního by se tím pro mě nezměnilo. Ačkoliv možnost zbavit se aplikace Messenger je přece jenom lákavá…

Jak často používáte WhatsApp?

Zdroj: androidpolice

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)