Dal vám WhatsApp ban? Přibude možnost odvolání

WhatsApp ban odvolání

Vůbec netušíme, jak často komunikátor WhatsApp rozdává blokace neboli takzvaný “ban” (sami jsme nikdy žádný nedostali), nicméně aktuálně spouští ve své Android verzi novinku, se kterou bude možné se proti tomuto zákroku bránit. Formulář pro podání námitky, který se objeví přímo v aplikaci pod informací o zablokování účtu, se poprvé objevil v beta verzi aplikace pro iOS. Teď už se testuje i v Android variantě.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jakmile bude novinka zavedena, budou mít zablokovaní uživatele mnohem snazší možnost se odvolat, pokud budou mít pocit, že je služba označila za nebezpečné nebo podezřelé neprávem. Důvodů, proč by vás mohl a měl WhatsApp automaticky zablokovat, existuje celá řada. Patří mezi ně třeba i příliš časté zakládání nových skupin nebo velké množství odesílaných souborů.

Ban ale může být na konkrétní účet skutečně uvržen i ne úplně spravedlivě. Třeba když vás někdo přidá do skupiny, o které jste nevěděli, že je podezřelá. Nebo když je vaše číslo bohužel spojeno s nějakou podezřelou aktivitou a vy o tom nevíte. Pro tyto případy tedy v aplikaci bude možnost okamžitého odvolání. Přímo na mobilu vám dá WhatsApp i vyrozumění, zda bylo námitce vyhověno.

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)