TOPlist

Vyzkoušejte: Víte, že WhatsApp zvládá formátování textu?

WhatsApp aplikace formátování textu

Ve světě chatovacích nástrojů existuje hned několik způsobů, jak se můžete v rámci stylu komunikace odlišit. Mezi ty nejjednodušší patří třeba používání široké palety emoji nebo posílání animovaných gifů či audio zpráv namísto klasických odpovědí. Podobnou dětinskost, ale v některých případech i naprosto vážně míněnou touhu po lepší orientaci v delším psaném obsahu, můžete skrze WhatsApp ukojit i dalších způsobem. Věděli jste, že tento populární nástroj umí využít formátování textu?

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Pod formátováním si můžete představit úpravu napsaného obsahu do čtyř různých stylů, jak je znáte třeba z Wordu. Jde o kurzívu, vytučnění, přeškrtnutí a převod na formát s pevnou šířkou znaků. Změny lze přitom v rámci aplikace WhatsApp dosáhnout dvěma různými způsoby. Tím prvním je využití tzv. formátovacích znaků přímo u textu.

Formátování textu v aplikaci WhatsApp (znaky)

  • KURZÍVU zapnete pomocí podtržítek na obou stranách textu (_KURZÍVU_)
  • TUČNÝ text napíšete použitím hvězdiček (*TUČNÝ*)
  • PŘEŠKRTNUTÉ písmo se dá docílit tím, že text dáte do vlnovek (~PŘEŠKRTNUTÉ~)
  • PEVNOU ŠÍŘKU nastavíte prostřednictvím trojice obrácených čárek na obou stranách („`PEVNOU ŠÍŘKU„`)

Jestliže vám přijde používání těchto formátovacích znaků pro psaní z mobilu příliš komplikované a nepohodlné, nezoufejte. Vývojáři WhatsAppu implementovali uvedené možnosti úprav i do klasické dialogové bubliny v Android aplikaci. Stačí tedy označit vybraný text, podržet na něm prst a styl přepnout v kontextové nabídce ukryté za třemi tečkami.

K čemu byste využili takové formátování?

Zdroj: WhatsApp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)