TOPlist

Voláte přes WhatsApp? Pak se vám možná bude hodit tahle novinka

WhatsApp
  • WhatsApp chystá zajímavou novinku uživatele, kteří pomocí aplikace volají
  • V budoucích verzích se služba ještě víc přiblíží systémovým appkám pro telefonování
  • Ze zjištění dataminerů vyplývá, že do WhatsAppu přibyde číselník

Komunikační platforma WhatsApp neustále dostává další a další funkce, jejichž cílem je obohatit zážitek několika stovek milionů uživatelů z celého světa. S novinkou v podobě číselníku v mobilní aplikaci se populární „kecálek“ ještě více přiblíží defaultním systémovým aplikacím pro telefonování.

Na přítomnost číselníku upozornil server WABetaInfo, který jej nalezl v nové testovací verzi s označením 2.24.9.28, jež se aktuálně rozšiřuje ke členům beta programu prostřednictvím obchodu Google Play. Vychytávka je nicméně stále ještě ve fázi vývoje a uživatelé ji bez toho, aby si více či méně pohráli s kódem aplikace, ještě neuvidí.

WhatsApp číselník

Přestože většina uživatelů používá WhatsApp primárně za účelem psaní textovek, posílání hlasových zpráv a sdílení multimediálních souborů, mnozí prostřednictvím služby od společnosti Meta také volají. Hovory přes WhatsApp nestojí ani korunu a jsou zvlášť jednoduché i díky integraci WhatsApp identity do systémových aplikací pro telefonování nebo práci s kontakty.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

S přítomnosti číselníku ve WhatsAppu bude snadné někomu zavolat, aniž byste si jeho telefonní číslo prvně museli ukládat jako klasický kontakt. V době, kdy jsou hojně rozšířené tarify s neomezeným voláním, nemusí být funkce na lokální úrovni bůhvíjak významná, ale dokážu si představit podstatné zjednodušení mezikontinentálních hovorů.

Jak často voláte přes WhatsApp?

Zdroj: WABetaInfo

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)