Z Androida na iOS můžete utéct i s celou WhatsApp historií

WhatsApp Android iOS historie záloha převod dat

Opouštíte systém Android a míříte konkurenčnímu iOS? To je z pohledu naší redakce samozřejmě nepříliš populární krok, nicméně určitě k tomu máte své vlastní dobré důvody. Jestli se současně pokoušíte mezi telefony přenést maximální množství dat a mezi vaše oblíbené komunikační aplikace patří WhatsApp, máme pro vás fajn zprávu. Po měsících (ba možná i letech) dlouhého čekání je možné z tohoto populárního kecálka převést zálohu dat z Androida na iOS.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Součástí takového převodu je hlavně historie komunikací a také přílohy. Nově zpřístupněný proces, který na Facebooku oznámil i přímo šéf firmy Meta Mark Zuckerberg, využívá hlavně Android aplikaci s názvem “Přechod na iOS”. V rámci tohoto nástroje se mezi nabízenými aplikacemi pro převod dat nově nachází právě i WhatsApp.

Move to iOS
Move to iOS

Nová funkce je v tuto chvíli přístupná v rámci beta testování, takže se u ní neručí za bezchybnost. Po převedení historie či fotek a videí WhatsApp v Apple zařízení nabídne také zálohy na iCloud. Jde o obdobný způsob uložení dat jako u Androida a Google Disku.

Kolik věcí byste měli v historii WhatsAppu?

Zdroj: Zuck

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)