Už i mobilní vyhledávací aplikace Google dostane krátká “storíčka”

Web Stories v aplikaci Google

Snapchat, pak Instagram, Facebook a další a další. Takzvaná Stories aneb “storíčka”v podobě krátkých videí či fotek se postupně dostávají do nových platforem a aplikací. Nevyhne se to nakonec ani Googlu a jeho základní vyhledávací aplikaci pro Android a iOS. Objeví se tam takzvaná Web Stories, která budou prostřednictvím vertikálních náhledů lákat na různé články. Tyto náhledy budou seřazeny vedle sebe v rolovací nabídce, na kterou jsme zvyklí třeba právě z Facebooku. Web Stories se teď objevují v aplikaci Google v USA, Brazílii a Indii. Postupně se ale mají vydat i do dalších zemí.

Just launched! Web Stories on Google Discover (Storytime Special Announcement)

Just launched! Web Stories on Google Discover (Storytime Special Announcement)

Primárním místem pro tako nová “storíčka” bude kanál Objevit. Postupně se ale začnou objevovat i mezi výsledky vyhledávání. Cílem tohoto nového designového a funkčního prvku je nalákat více lidí na konkrétní weby. Starat se o to mají v nově vymezeném prostoru jak fotky, tak i videa.

Google
Google

Dá se předpokládat, že se v rámci Web Stories v Google aplikaci asi časem objeví i reklamy. Společnost to zatím neřekla, ale vyloučit se to rozhodně nedá. Pro provozovatele webových stránek Google chystá několik nástrojů, skrze které mohou Web Stories vytvářet. A využít tedy tuto novinku k vlastnímu zviditelnění.

Zajímáte se o stories? Na kterých místech?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)