Update pro Mapy Google rozbil ovládání ve Wear OS hodinkách

Wear OS hodinky Mapy Google domov práce

Majitelé posledních dvou generací hodinek Samsung Galaxy Watch a také uživatelé nových Google Pixel Watch začali hlásit problém s aplikací Mapy Google. Poslední update způsobil, že oblíbený navigační nástroj přišel v systému Wear OS 3 o jednu z šikovných funkcí. Mapy v hodinkách “zapomněly” adresy domova a práce, které jsou běžně nabízeny skrze tlačítka pro snadné okamžité navigování.

Google Maps
Google Maps

Vinou aktualizace hodinková verze Map požaduje po uživatelích opětovné zadání těchto dvou adres, i když jsou v mobilním telefonu v pořádku uložené. A jelikož je jejich přidání možné právě jen v mobilní aplikaci, kde se v pořádku nacházejí, nedá se problém snadno vyřešit. Jediným funkčním postupem s v tuto chvíli zdá být odinstalace aktualizací Map. Až tak radikální řešení ale jistě nebude chtít volit každý. Majitelé hodinek s Wear OS 3 spíš budou ochotně čekat na další update, který by snad měl tento nešvar co nejdřív opravit.

Jak často používáte Mapy Google v hodinkách?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)