Nová aktualizace Wear OS potěší majitele bezdrátových sluchátek

wear os hodinky

Funkce Fast Pair byla vůbec poprvé představena v Androidu 6.0, tedy více než 5 let zpět. Díky ní je párování s Bluetooth zařízeními mnohem jednodušší, před dvěma lety pak byla funkce vylepšena o nalezení ztracených sluchátek a kontrolu stavu baterie. Letos americká společnost oznámila, že se Fast Pair dostane také do hodinek se systémem Wear OS.

Do Wear OS se dostává Fast Pair

V tuto chvíli není jasné, zda se funkce dostane i do starších verzí Wear OS, nebo zda se mohou těšit pouze majitelé Wear OS 3, každopádně Fast Pair se synchronizuje v rámci vašeho Google účtu, což znamená, že by se vám měla sluchátka, která jste někdy připojili ke svému telefonu či Chromebooku zobrazit i na hodinkách.

Wear OS by Google
Wear OS by Google

Pokud vlastníte sluchátka, která se umí připojit k více zařízením najednou, měli byste navíc získat možnost plynule přepínat z hodinek na jiná zařízení, což se v praxi může hodit. Ráno si půjdete zaběhat pouze s hodinkami, ale jakmile dojdete domů a začnete používat mobil, připojí se vám automaticky k němu. Funkce Fast Pair se začala šířit již před několika dny, takže pokud máte Wear OS hodinky, můžete zkontrolovat, zda se novinka ukáže i vám.

Jaké Wear OS hodinky používáte?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)