TOPlist

Vymodlené zlepšení? Hodinky s Wear OS budou mít delší výdrž baterie a aplikace na nich poběží plynuleji

wear os 5 io novinky
  • Google na akci I/O oficiálně představil operační systém Wear OS 5
  • Oproti předchozí verzi nabídne lepší výdrž baterie i plynulejší chod aplikací
  • Zatím je však k dispozici jen v rámci Developer Preview

Společnost Google představila na konferenci I/O mimo hromady nových funkcí spojených s umělou inteligencí, také operační systém Wear OS 5 pro chytré hodinky. Nová verze bude oficiálně uvolněna později v tomto roce a přinese řadu vylepšení, přičemž mezi ty hlavní se zařadí delší výdrže baterie. Optimalizován byl však také celkový výkon a vývojáři mají k dispozici vylepšené nástroje.

Jednou z hlavních priorit Googlu v nové verzi Wear OS 5, je zlepšení výdrže baterie. Ta totiž nikdy nepatřila k nejsilnějším stránkám, naopak je to jedna z mála slabin. Společnost uvedla jako příklad maratonský běh, který na Wear OS údajně spotřebuje o 20 % méně energie než na Wear OS 4. To je poměrně podstatné zlepšení, ačkoliv se jedná o jeden specifický příklad. Zda budou brát méně energie i náročnější aplikace jako například WhatsApp, zatím není jasné. Je důležité zmínit, že nový systém běží na Androidu 14.

wear os 5

Kromě delší výdrže baterie přináší Wear OS 5 i vylepšení výkonu. Aplikace by měly běžet plynuleji a responzivněji, a to i na starších zařízeních. Google také vydává nové nástroje pro vývojáře, které jim usnadní vytváření aplikací a ciferníků, patří mezi ně i nový formát ciferníku hodinek, který je energeticky úspornější a umožňuje vytvářet složitější a interaktivnější ciferníky. Google zavádí také adaptivní rozvržení, které zajistí, že aplikace budou vypadat a fungovat dobře na všech velikostech displejů hodinek.

wear os 5 ciferníky

Developer Preview Wear OS 5 je k dispozici už nyní, veřejná beta verze by se mohla objevit později v tomto roce, ale oficiální datum vydání plnohodnotné verze zatím nebylo stanoveno. Dá se očekávat, že mezi první hodinky s tímto operačním systémem se zařadí jihokorejské Galaxy Watch7. K jejich představení má dojít letos v červenci.

Oceníte výhody spojené s Wear OS 5?

Zdroj: Android Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)