Nový Wear OS 3.0 možná dostanou i majitelé starších hodinek

wear os 3.0

Google na své konferenci I/O oznámil, že pracuje spolu se Samsungem na novém Wear OS 3.0 systému, který by měl doznat oproti tomu současnému velkých změn. Nikdo však přímo na konferenci neodpověděl na otázku, zda tento update dostanou i majitelé aktuálních Wear OS hodinek. Qualcomm nám teď alespoň trochu situaci nastínil.

Wear OS 3.0 i pro starší hodinky?

Qualcomm poskytl serveru XDA-Developers informaci o tom, že aktualizace ze stávajícího Wear OS na ten nový je teoreticky možná. Mluvčí společnosti totiž potvrdil, že Wear OS 3.0 bude možné rozběhnout na čipsetech Snapdragon Wear 3100, 4100 a 4100 Plus. Díky této zprávě máme tak alespoň nějakou naději, že bychom se mohli aktualizace dočkat i na některých stávajících hodinkách.

Wear OS 3.0 i pro starší hodinky

Není však v tuto chvíli jasné, zda se budou aktualizaci věnovat jednotliví výrobci. Rozhodnutí bude ležet čistě na nich. Pokud budou chtít, zřejmě by neměl být problém zpřístupnit Wear OS 3.0 i stávajícím uživatelům.

Jak se těšíte na Wear OS 3.0?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)