Waze míří do Android Automotive. První jej okusí Renault

Waze aplikace Android Automotive

Když se začaly v automobilech objevovat první zabudované navigace, jedou z jejich nevýhod byla neschopnost reagovat na aktuální dopravní situaci a obecně nevěděly, co se kde na silnicích v poslední době změnilo či děje. V období nástupu mobilního internetu díky této “díře” na trhu pak extrémně vzrostla popularita aplikací jako Mapy Google nebo Waze, které lákají právě na aktuální info či doporučování objížděk. Po letech se zase hledají způsoby, jak tyto aplikace dostat z displeje mobilu rovnou na obrazovku vozu.

Zmíněný Waze v tomto ohledu brzy udělá významný krok, jelikož vznikla aplikace na míru vyrobená pro palubní systém Android Automotive, který se postupně zabydluje ve více a více vozech. Práce na ní oznámil přímo Google.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

“Nová specializovaná verze Waze pro automobily přináší to nejlepší z aplikace v reálném čase. Při jízdě autem tak můžete zažít bezpečnější a pohodlnější cesty a zároveň eliminovat potíže s používáním chytrého telefonu. K připojení již nepotřebujete kabel USB ani dokovací stanici pro telefon, abyste měli zařízení na svém místě,” píše se na blogu služby.

Zpočátku bude aplikace Waze pro Android Automotive dostupná majitelům vozidel je Renault Austral Hybrid či Renault Megane E-Tech v Evropě. V roce 2023 se její dostupnost rozšíří na další vozidla a trhy po celém světě.

Jaké navigace máte v autě nejraději?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)