Menu

Nová verze Waze 4.0 pro Android se blíží (oficiální video)

Zástupci české komunity, stojící mimo jiné za stránkami lokální podpory Wazer.cz, upozornili včera na sociální sítí Facebook na nově publikované video, ve kterém je prezentována nová verze navigační aplikace Waze 4.0.

Waze 4.0 již brzy pro Android!

Čtvrtá generace navigace Waze je již nějakou chvilku ve fázi uzavřeného beta testování, a jak bývá v takových případech zvykem, netrvalo dlouho a do médií se dostaly snímky obrazovek a dokonce i videa očekávané novinky (informovali jsme v aktualitě Waze dostane zásadní aktualizaci, verze 4.0 má zcela nové rozhraní).

Nyní však přichází poodhalení opony v podobě oficiálního videa, publikovaného autory aplikace. V necelou minutu trvajícím snímku jsou představeny některé novinky, z nichž patrně nejdůležitější je kompletně inovovaný vzhled. Ten působí proti stávající verzi “dospělejším” dojmem. Staví na dvou postranních nabídkách, přičemž levá slouží primárně pro vyhledání a zadání cíle cesty, zatímco pravá usnadňuje navazování kontaktu s přáteli.

Ke snadnějšímu hlášení událostí na trase slouží dedikované plovoucí tlačítko, skrze které lze ohlásit například kolonu, policejní hlídku, nehodu, nebezpečnou situaci či chybu v mapě. Jestliže poté daným místem projíždí další uživatel této aplikace, bude s předstihem upozorněn na to, co ho čeká a událost může potvrdit, nebo zrušit.

Nová verze také usnadňuje sdílení předpokládaného času příjezdu do cíle (ETA; Estimated time of arrival), takže řidič bude moci jednodušším způsobem odeslat SMSkou nebo přímo do aplikace čas, kdy má být očekáván.

Patrně nejdůležitější sdělení se objevuje v závěru krátkého videa – “Nové Waze už brzy na Androidu.” Dodejme, že uživatelé iOS si nejnovější verzi této komunitní navigace mohou užívat již od poloviny října loňského roku.

Těšíte se na novou verzi navigace Waze?

Zdroje: Waze Česká Republika (FB), oficiální YouTube kanál.

 

Komentáře

Dedii

z aplikace
29.2.2016 7:06

v jednoduchosti je krása ale na novú verziu sa teším, dúfam ,že nesklame. Ale starú verziu apk. si nechám v zálohe

mikihans

z aplikace
29.2.2016 8:02

coyd: neumí a není důvod proč by umět mělo. Na to jsou jiné aplikace, předností waze je právě hlášení aktualit a aktualizace trasy díky informacím o provozu.

mikihans

z aplikace
29.2.2016 8:04

Zajímavé, reakci jsem poslal v 9:02 a tady to vypadá, že jsem reagoval dřív, než byl příspěvek vůbec napsán :D

Trent

trent 0

z aplikace
29.2.2016 8:31

mikihans: to dělá aplikace. Odečte to hodinu. Svět androida na tom prý usilovně pracuje, ale je to těžké, protože je prý tato chyba nahodilá. I když to dělá všem, co píšou z apky… 😉

coyd

29.2.2016 8:59

Umi to offline navigaci ?

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

29.2.2016 9:05

To: Coyd
Ne. A ani patrně nebude umět, protože základní poitna této navigace tkví v tom, že podává informace o událostech na trase, sleduje průjezdnost cest a podle toho plánuje atd.. Bez Internetu by to byla aplikace, jako každá jiná. A o to se Waze nesnaží.

Rolf

Rolf 9

z aplikace
29.2.2016 9:25

takže nejlepší off-line navigace je sygic a nejlepší on-line waze.🎸

coyd

29.2.2016 9:32

Jasny chapu, slo mi o to jestli umi offline navigaci (mapy ulozene v tel) s tim, ze pokud chci si treba zapnu mobilni data a zacne hlasit i dopravni situaci apod a ze umi proste pracovat i v offline rezimu. Ale zrejme tohle jak pisete neumi. Dik

doubt2doubt

z aplikace
29.2.2016 9:48

Kdyby šly stáhnout mapové podklady offline a online se načítaly jen dopravní informace, byla by to super navka.

GinBook

29.2.2016 9:56

Lze si v místě s WiFi načíst trasu do cíle. Tím se jakože uloží mapové čtverce okolo trasy. Případně okolo trasy si popotahovat mapu. A potom to tahá méně dát (nebo žádné). Ale jezdit offline s Waze, to popíráš samu podstatu této aplikace. Teď jsem vyjel párkrát ven na roaming, 1hodina cesty cca 2,5 MB.

Faja

z aplikace
29.2.2016 11:43

mne třeba nastalo, když jsem přešel na jiný mobil, tak i přes to že jsem se prihlasil zpět do waze tak jsem zase mimino s dudlem. Jinak mne překvapilo že waze mi jelo v cizině i bez netu celkem v klidu, alespoň na zpáteční cestu ;-).

maran1

z aplikace
29.2.2016 11:45

Jezdím s waze po Praze každý pracovní den, k tomu o víkendu s rodinou na výlety. Waze používám stále, protože její rady mě opravdu urychlují cestu, často i o 50%času. Za měsíc mě to stojí zhruba 100 Mega dat. Možná je to tím, že už mám třeba větší část Prahy načtenou v paměti. Dříve jsem používal IGO a online navigaci nechtěl. Když jsem pak zjistil, kolik navíc mi waze dává a jak málo si bere, jezdím stále s ní.

komichal

29.2.2016 11:51

jojo, i s vyčerpaným FUPem funguje Waze bez problémů…

jech

29.2.2016 13:46

Rolf> Sygic rozhodně nejlepší offline navigace není. Za tu považuju pořád nedostižný iGo. Z těch zadarmo udělá třeba i takový Mapfactor lepší službu než Sygic. Kratší trasy zase nejlíp odnaviguje Osmand.

Co se týká Waze, tak ho používám na autorádiu v autě. Internet do autorádia sdílím přes telefon. Když se někdy stane, že se zařízení správně nespojí, tak Waze nemá přístup k internetu. Ale i přesto bez problémů naviguje v místech, kde už jsem byl. Má tedy mapy nahraný v paměti a tahá jenom jejich aktualizace a data o aktuální dopravní situaci. Spotřeba dat je tím pádem minimální.

rokyshit

z aplikace
29.2.2016 13:58

Jo jo používám čas od času.Těším se.

rokyshit

z aplikace
29.2.2016 16:33

faja-Ty si mimino s dudlem pořád😀😀😀😀😀

Faja

z aplikace
29.2.2016 16:56

mám vše, rekgle na email, stejný tel. znova jsem se prihlasil po té co jsem dostal nový telefon. nejde mi se připojit ani k fb.

Faja

z aplikace
29.2.2016 17:01

ale nasbírané body mám, tak nevím. v podstatě nevím jak na mapě vypadá ;-)

Faja

z aplikace
29.2.2016 17:14

tak se tím prohrabuji a asi je to v pořádku, jen mi nejde log na fb…..načítá načítá a nic.

Mazec

z aplikace
29.2.2016 17:48

Když si nainstalujete Apptoid, a nainstalujete/aktualizujete Waze přes apptoid, budete mít Waze s tím novým vzhledem… Mám ho už asi měsíc a půl.

Co se týká aplikace svět androida, pamatuji si když měla aplikace malé písmo, že se nedalo číst, ale po půl roce usilovné práce se pismo zvětšilo a redaktoři slibovali že oprava je jen dočasná, protože se chystá nová aplikace.
Ale stále se nic neděje… Tak snad se dočkají aspoň moje děti…

GinBook

29.2.2016 17:52

Faja,

když nemáš dokončenou registraci…. Jsi použil jen telefonní číslo že jo? Heslo nemáš. Email zadaný taky ne.

To je potom těžký. To většina uživatelů začíná od znova.

Orbit09

29.2.2016 18:34

Tak to je paráda ten nový vzhled!

RSS (komentáře k článku)