Nová verze Waze 4.0 pro Android se blíží (oficiální video)

waze_40_icona

Zástupci české komunity, stojící mimo jiné za stránkami lokální podpory Wazer.cz, upozornili včera na sociální sítí Facebook na nově publikované video, ve kterém je prezentována nová verze navigační aplikace Waze 4.0.

Waze 4.0 již brzy pro Android!

Čtvrtá generace navigace Waze je již nějakou chvilku ve fázi uzavřeného beta testování, a jak bývá v takových případech zvykem, netrvalo dlouho a do médií se dostaly snímky obrazovek a dokonce i videa očekávané novinky (informovali jsme v aktualitě Waze dostane zásadní aktualizaci, verze 4.0 má zcela nové rozhraní).

Nyní však přichází poodhalení opony v podobě oficiálního videa, publikovaného autory aplikace. V necelou minutu trvajícím snímku jsou představeny některé novinky, z nichž patrně nejdůležitější je kompletně inovovaný vzhled. Ten působí proti stávající verzi “dospělejším” dojmem. Staví na dvou postranních nabídkách, přičemž levá slouží primárně pro vyhledání a zadání cíle cesty, zatímco pravá usnadňuje navazování kontaktu s přáteli.

Ke snadnějšímu hlášení událostí na trase slouží dedikované plovoucí tlačítko, skrze které lze ohlásit například kolonu, policejní hlídku, nehodu, nebezpečnou situaci či chybu v mapě. Jestliže poté daným místem projíždí další uživatel této aplikace, bude s předstihem upozorněn na to, co ho čeká a událost může potvrdit, nebo zrušit.

Nová verze také usnadňuje sdílení předpokládaného času příjezdu do cíle (ETA; Estimated time of arrival), takže řidič bude moci jednodušším způsobem odeslat SMSkou nebo přímo do aplikace čas, kdy má být očekáván.

Check out the new Waze look for Android!

Check out the new Waze look for Android!

Patrně nejdůležitější sdělení se objevuje v závěru krátkého videa – “Nové Waze už brzy na Androidu.” Dodejme, že uživatelé iOS si nejnovější verzi této komunitní navigace mohou užívat již od poloviny října loňského roku.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Těšíte se na novou verzi navigace Waze?

Zdroje: Waze Česká Republika (FB), oficiální YouTube kanál.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)