Waze 4.0: zbrusu nová verze navigace ke stažení

waze_ico

Po dlouhém vývoji a testování se uživatelé operačního systému Android konečně dočkali – s bezmála půlročním zpožděním proti verzi pro iOS přichází navigace Waze 4.0 i na systém se zeleným robotem ve znaku.

Rozhraní nové verze Waze Rozhraní nové verze Waze

Proti starší verzi je nejmarkantnější změnou kompletně přepracované uživatelské prostředí, které nyní působí očividně dospělejším dojmem. Hlavními ovládacími prvky jsou v nové verzi tlačítka v dolní liště: levé slouží pro zadání cíle a vstup do nastavení, pravé vyvolá seznam přátel a zpráv.

Aktivní je nově také prostřední část spodní lišty, kde se ve výchozím stavu zobrazují informace o předpokládané době příjezdu, zbývajícím čase a vzdálenosti do cíle. Po klepnutí se rozbalí nabídka s možností vyhledání alternativní trasy, odeslání informace o času příjezdu a zastavení navigace.

Funkční je také horní lišta – ta po klepnutí ukáže podrobný itinerář se všemi plánovanými manévry, ve druhé záložce pak zobrazí problémy, které vás na trase čekají, jako jsou kolony, policejní hlídky a jiná nebezpečí.

Waze není jen navigace

Protože Waze není jen navigace, ale svým způsobem také sociální síť, v jejímž rámci řidiči sdílejí informace z svých cest, nemůže v nabídce chybět tlačítko pro hlášení dopravních událostí a komplikací. To získalo ve verzi 4.0 podobu oranžového akčního tlačítka, skrze které lze nahlásit kolonu, policejní hlídku, nehodu, nebezpečí na cestě, uzavírku a další informace, jež jsou následně avizovány všem ostatním uživatelům, projíždějícím daným místem.

Kromě vzhledu, který byl takřka od základu překopán, můžeme z dalších novinek zmínit například lepší integraci s kalendářem. Aplikace tak řidiče s předstihem upozorní, že i s ohledem na aktuální dopravní situaci je vhodné vydat se na cestu, abyste na plánovanou událost dorazili včas.

Novinek je samozřejmě mnohem více a jen jejich výčet by vydal na samostatný článek. Proto novou verzi této navigace již testujeme a v brzké době přineseme její podrobnou recenzi. Pokud vás tedy nové Waze zajímá do detailů, rozhodně zůstaňte naladěni!

Navigaci Waze si dosud stáhlo více než sto milionů uživatelů a průměrná známka 4,6 z 5,0 možných svědčí o jejich značné spokojenosti. Aplikaci lze instalovat a používat zcela zdarma, s ohledem na své funkce ale vyžaduje připojení k Internetu.

Waze - GPS, Maps, Traffic Alerts & Live Navigation
Waze - GPS, Maps, Traffic Alerts & Live Navigation
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)