Otravují vás vyskakující reklamy? Aplikace AppWatch odhalí jejich původce

vyskakujici-reklamy-appwatch

Obtěžují vás vyskakující reklamy, neustále a nečekaně se objevující na obrazovce vašeho telefonu, zpravidla v nejméně vhodném okamžiku? Nainstalujte si nástroj AppWatch, který vám prozradí, který program za ně může.

Obsah článku

Co aplikace slibuje?

Popisek v Obchodě Play začíná otázkou: „Unavují vás nevyžádané vyskakující reklamy, které se náhodně zobrazují na obrazovce a nevíte, která aplikace je zobrazila?“ Hned v další větě se dozvíte, že řešením je nástroj AppWatch, který zobrazuje nedávno spuštěné aplikace. Díky tomu zjistíte, který program okna v určitém okamžiku zobrazil.

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou jmenovány:

  • Sledování ostatních aplikací
  • Zobrazuje nedávno spuštěné programy
  • Protokolování běhu každé aplikace
  • Rychlý přístup k protokolu aktivit z panelu oznámení

Autoři zdůrazňují, že AppWatch neslouží blokování vyskakujících reklam, nijak neblokuje reklamní sdělení, ani nedetekuje v ostatních aplikacích integrované reklamní systémy, jako například Lookout Ad Network Detector či Addons Detector. Slouží jen ke sledování toho, které aplikace mohly zobrazit nežádoucí reklamu.

Míříme na vyskakující reklamy

Programu AppWatch se dostalo pozornosti na serveru XDA Developers, neboť za ním stojí jeden ze členů jeho komunity. Nástroj má řešit situaci, kdy si uživatel stáhl několik aplikací a začaly se mu zobrazovat nevyžádané vyskakující reklamy.

V takové situaci se těžko hledá, který program se chová takto neomaleně. Chytřejší aplikace totiž s otravováním uživatele začnou až po nějaké době, aby nebyly tak snadno identifikovatelné.

Princip je v podstatě poměrně prostý: pokud se na displeji zobrazí okno s reklamou, stačí se podívat do logu nástroje AppWatch, kde jsou evidovány veškeré aktivity nainstalovaných aplikací. Z toho byste měli poznat, odkud nevyžádané vyskakující reklamy pocházejí.

Jak to vypadá v praxi?

Po instalaci a prvním spuštění AppWatch hezky česky vysvětlí, jakým způsobem ho máte používat. Fungování je v podstatě velmi prosté: stačí aktivovat přepínač pro zahájení sledování (budete muset povolit sledování statistik využití aplikací, což je relevantní požadavek) a následně běžně používat telefon.

Pokud se na obrazovce objeví reklama, stačí otevřít AppWatch z notifikační oblasti. Tím se dostanete k seznamu posledních spuštěných aplikací, přičemž ta poslední (nejnovější) by měla být zodpovědná za vyskakující reklamy.

Pak je jen na vás, jak s takovým programem dále naložíte. Za nás můžeme doporučit, abyste jako první udělili negativní hodnocení v Obchodě Play, následně aplikaci odinstalovali a poohlédli se po bezpečnější alternativě. Informace o aplikaci a případná odinstalace je dostupná přímo z rozhraní AppWatch.

Resumé

Aplikace je jednoduchá a intuitivní. Jako významný klad vnímáme její lokalizaci do češtiny a řady dalších jazyků, mezi kterými lze přepínat v nastavení. AppWatch monitoruje spuštěné aplikace, včetně těch na pozadí, a umožňuje rychlý přístup k jejich nastavení a odinstalaci.

AppWatch je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenal více než pět tisíc instalací. Spokojenost uživatelů dokladuje průměrná známka 4,2. Balíček velký jen 4,3 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

AppWatch - Popup Ad Detector
AppWatch - Popup Ad Detector

Otravují vás na telefonu vyskakující reklamy?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)