Jak jsou na tom výrobci s bezpečnostními aktualizacemi Androidu?

bezpecnostni aktualizace vyrobci

Google vydal zajímavou tabulku s telefony, které obdržely v posledních třech měsících bezpečnostní aktualizaci. Z tabulky je jasně vidět, jak velké zastoupení mají hlavní značky. Celkem se jedná o více než 250 zařízení bezpečnostními aktualizacemi.

Někteří výrobci na bezpečnostní aktualizace Androidu zapomínají

Jak se dalo očekávat, tak největší zastoupení mají výrobci, kteří se i v minulosti umísťovali v podobných žebříčcích na prvních místech. Nechybí tak každý OnePlus telefon od roku 2016, velké množství Motorola telefonů a nepřekvapivě i Sony.

Počtem zařízení, které obdržely v posledních devadesáti dnech bezpečnostní aktualizaci, rozhodně překvapily společnosti Samsung a Huawei. Společnosti patří mezi dva největší výrobce telefonů na světě, ale v rychlosti aktualizací rozhodně nezáří. Obzvlášť pokud se jedná o aktualizace na nový Android. U bezpečnostních aktualizací to ale neplatí a pravidelně se aktualizují i starší telefony střední třídy, jako třeba Samsung Galaxy A5 (2016).

bezpecnostni aktualizace android

Pak jsou tady ale společnosti z druhého konce. A to třeba HTC, které má na seznamu pouze dva poslední vlajkové modely. Přitom v posledních letech vydalo mnohem více telefonů. Mnohem hůře je na tom ZTE, které za poslední tři měsíce vydalo bezpečnostní aktualizaci pouze na jeden telefon. Zde se to ale částečně dá pochopit tím, že tato čínská společnost musela řešit úplně jiné problémy. V neposlední řadě BlackBerry zrovna také nezáří, vzhledem k tomu, že má jít o “bezpečná” zařízení. Pokud vás zajímají všechny telefony v tabulce a chcete si ověřit, jestli se tam nachází i váš telefon, tak si ji můžete zkontrolovat na stránkách společnosti Google.

Jste u vašeho telefonu spokojeni s bezpečnostními aktualizacemi? Z jakého měsíce máte poslední?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)