Menu

Výřez chystaného OnePlus 6 půjde schovat, potvrdil šéf společnosti

O výřezu v displejích už se toho napsalo hodně, vidět jsme jej mohli v Essential Phone, iPhone X, Asus ZenFone 5, Huawei P20 atd. Zkrátka většina nových telefonů přechází na výřez, mezi nimi i OnePlus. Jejich chystaný model OnePlus 6 obdrží také vykrojený displej. Šéf společnosti Pete Lau nyní potvrdil jednu zajímavou funkci, kterou jsme nedávno mohli vidět i na Huawei P20 Pro.

Výřez v OnePlus 6 si jednoduše schováte

Jak jsme před pár dny informovali, u Huawei P20 Pro si můžete výřez či v jejich případě zářez elegantně schovat. A to tak, že se aktivuje černá notifikační lišta a vykrojení tak splyne s okolím. A něco podobného obdrží také OnePlus 6.

oneplus 6 vyrez displej

Šéf společnosti Pete Lau nejprve řekl, že o této funkci vůbec nepřemýšleli a chtěli se zaměřit na využití displeje kolem výřezu. Jenže s tím, jak lidé hlasitě reagovali na chystané vykrojení displeje u nového OnePlus telefonu, rozhodli se tuto funkci nabídnout.

Nebude ale dostupná hned se spuštěním, nabídnou již až s první aktualizací po vydání OnePlus 6. Dá se očekávat, že podobné řešení nabídnou v budoucnu i další výrobci, jelikož podobně jako odstranění 3,5mm jacku, i výřez v displeji schytává v komunitě uživatelů hlavně negativní reakce.

Přijde vám toto řešení dostatečné?

Zdroj: androidcommunity.com

 

Komentáře

Uni

uni -225

5.4.2018 14:03

J, jak jsem psal jinde, Android je v krizi, nebo možná přesněji v křeči. Neskutečné divadlo.

Cardi

cardi -369

5.4.2018 14:49

uni: v krizi?aha :D zase jsem se pobavil. To ze jsou výrobci kopírky za ti jim fakt nikdo nemůže ty troubo

Uni

uni -225

5.4.2018 16:54

cardi: Očividně ti nedošlo, že výrobci jsou toho součástí:D

Libb

Libb 77

5.4.2018 17:31

Výřez je pořád lepší, než zaoblení u Samsungu, ale i s tím jsem se naučil žít (co zbývá?). Chybějící jack by pro mě ale byl slušný problém, zvláště v kombinaci s chybějícím bezdrátovým nabíjením :(

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

5.4.2018 19:25

Je to zvláštní doba. Inovace se dost zastavily, telefony mezigeneračně nepřinášejí nic moc nového a přijde mi, že výrobci se točí v kruhu (spíše vymýšlí nesmysly). :-)

Lubik

Lobotom Lokoson -9

5.4.2018 20:32

UNI, šašek co má více představení : Smartmania, Svetandroida, Mobilmania atd … Slintá za výhlou na iPhone a v kapse bazarovou čínu

Xhammer

xhammer 0

5.4.2018 20:43

Mňo, me ty vyrezy/zarezy teda vubec neoslovily. Spis jsou mi odporne. Ale to nevadi. Myslim, ze se svym telefonem jeste rok dva uplne v klidu vydrzim (pokud ho neztratim/nerozbiju) a pak uz budou displeje bez vyrezu. Tohle je podle me proste klasickej marketingovej (čti zbytecnej) mezikrok. Holt to musime nejak preckat :-)

Uni

uni -225

6.4.2018 9:02

Libb: Zaoblení upřímně ničemu extra nepřekáží. Samo, na detaily tak jako u iOS se u Androidu nehraje, tam je adekvátně zaoblený i např. dock na Home.

Jan Dolejš: Nesouhlasím. např. vloni na podzim se telefony naučili vnímat prostor před sebou (TrueDepth Camera). Má to velmi široké využití, od praštěného hovínka přes gesta po odezírání ze rtů (např. pomůcka pro němé-diktování). Zrovna vloni se posunula interakce s telefony na novou úroveň:) A sic, nj, zase ten Apple no:)
A vloni se ukázal první opravu “bez rámečkový” (ale ano , s okraji, díky bohu) telefon, který byl před dvěma lety těžké sci-fi. Ooops, ale opět Apple no:)
Jinými slovy, ano, Android je v krizi a i ty jsi na to poukázal:)

xhammer: Mě osobně ta rozšířená plocha (resp. notch) nevadí. Pravda, když užívám aplikaci na iPhone X, tak mě “tahá” za oči, jak do té oblasti zasahují komponenty aplikací, nějak se překrývají s těmi údaji v liště, apod., ale jistě jde jen o zvyk, normálně to uživatel jistě nevnímá.

Xhammer

xhammer 0

6.4.2018 22:34

uni: já to beru hodně subjektivně. je to prostě můj pohled na věc. netvrdím, že je to dobře nebo špatně. někomu se to může i líbit. v čem jsem si ale docela jist, je to, že se jedná o celkem zbytečnou přechodovou fázi. a až přejdeme na úplně bezrámečkový displeje, tak asi nebude tolik lidí jako teď nadávat, že by chtěli ty výřezy zachovat a že jim budou hrozně chybět :-)
čeho se ale trochu děsím, je to, až nějakýmu marketérovi hrábne, a s vidinou úžasných prodejů ten výřez nacpe do displeje tabletu, nedejbože notebooku. do televize to cpát snad nikoho nenapadne :-)

Uni

uni -225

8.4.2018 11:20

xhammer: Tak laptop ani TV/monitor nemaji na celni strane hromadu senzoru:)

RSS (komentáře k článku)