Za výpadky Google služeb nemohou Rusové. Jak to tedy je?

výpadky Google služeb rusové

Minulý týden svět postihlo hned několik náhlých výpadků Google služeb a to včetně YouTube, Gmail či dalších sítí, které používají milióny lidí po celém světě. Google však sdělil, že za výpadky jejich služeb nemohou Rusové.

Za výpadky Google služeb nemohou Rusové

Proč se vůbec útoky připisují hackerům z Ruska? Není žádným velkým tajemstvím, že ruští hackeři jsou odpovědní hned za několik útoků na americké společnosti či dokonce vládní agentury. Začalo se tedy ihned spekulovat o tom, že mají s tímto útokem co do činění. Opak je však pravdou. Google totiž přiznal svou chybu a dokonce blíže specifikoval problém, se kterým se jeho systém potýkal. Šlo o problém s identifikací lidí, kteří jsou online. Tento systém ověřuje a sleduje uživatele Google aplikací, kteří jsou přihlášeni.

Proto vám mohlo YouTube či Google Mapy fungoval v případě, že jste je otevřeli v anonymním okně či jste se jen odhlásili. Zároveň na konci svého tiskového prohlášení oznámil, že stabilitu svých služeb neustále zlepšuje a aby k těmto situacím docházelo pouze minimálně nebo nejlépe vůbec.

Jak moc vás postihl tento výpadek?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)