TOPlist

Velký výpadek Vodafone sítě: Mobily, modemy i TV byly bez signálu

výpadek Vodafone květen 2020

Jeden z velké trojky tuzemských operátorů se ve čtvrtek odpoledne potýkal s nedostupností mobilního i datového signálu. Operátor Vodafone hlásil výpadek na poli mobilní sítě, internetových přenosů i provozu televize (dříve UPC, nyní Vodafone TV). Problémy začali kolem 15. hodiny hlásit mnozí zákazníci a pár minut na to potvrdil výpadek přímo i operátor. Úplnou ztrátu signálu jsme zaznamenali i na několika našich redakčních telefonech.

https://www.facebook.com/vodafoneCZ/posts/10158492562771812

„Usilovně pracujeme na tom, abychom potíže co nejrychleji odstranili. Moc se vám omlouváme za případné komplikace, budeme vás informovat, jakmile budeme mít nové zprávy,“ popisoval Vodafone výpadek na Facebooku. Zhruba o půl sedmé večer příspěvek aktualizoval s tím, že je problém vyřešen. A dodal, že může být v některých případech nutné přístroj restartovat.

Vodafone výpadek oznámení v telefonu

Vtipné je, že výpadek mobilního operátora způsobil i výpadek serveru Výpadky24.cz. Nápor „odpojených“ uživatelů byl asi obrovský. Nemáme momentálně k dispozici žádnou statistiku, ale v redakci jsme se shodli, že šlo snad o největší výpadek mobilní sítě za dlouhé roky.

Pamatujete tak velký výpadek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)