Sledování na Instagramu jde teď zařídit přes QR kód. Je to snadné

vyhledávání sledování instagram přes qr kód

Jakým nejjednodušším způsobem může jeden uživatel Instagramu začít sledovat druhého, pokud cíleně hledá právě jeho? Jako první vás asi napadne, že si mezi sebou mohou tito lidé předat informace o uživatelských jménech. Pravda, nicméně teď existuje i snazší způsob. Lépe řečeno existoval i dřív, ale teď ho nahradil ještě jednodušší. Instagram již dříve zavedl takzvané Nametag značky, které se daly v aplikaci načíst právě za účelem vyhledání a sledování uživatele, který ji poskytl. Teď přichází nová varianta. Obrázková sociální síť spustila funkci, která rozhodně není mezi konkurenty nová, ale uživatel ji jistě ocení. Instagram zavádí vyhledávání a sledování přes QR kód.

Instagram
Instagram

Zatímco u zmíněných Nametagů musel jeden i druhý člověk otevřít aplikaci Instagram, v případě QR kódu to nutné není. Příjemci stačí otevřít fotoaparát, případně jiný nástroj, který umí tento formát číst. Pro majitele účtu, který má být takto sdílen, není postup také nijak složitý. V aplikaci stačí otevřít Nastavení a v něm položku QR kód. A nečekejte žádnou nudnou černobílou obrazovku. Vývojáři si s funkcí pro vyhledávání a sledování Instagram účtu přes QR kód designově a barveně pohráli a na kartě máte několik možností. K dispozici je pozadí s gradientními barvami, libovolnými emoji a nebo miniaturami selfie fotky.

Efektně i efektivně

Toto kreativní zpracování nemá moc velký význam a je jen na efekt. Z webu zatím kód zobrazit nejde, takže odpadá i jednoduchá možnost, jak tyto hrátky s barvami a prvky využít třeba při sdílení QR kódu na větší ploše. I tak jde jednoznačně o skvělé zjednodušení procesu sledování nového účtu, jehož majitel je poblíž. A nebo poslal obrazovku s kódem přes jinou komunikační aplikaci, což je možné. V pravém horním rohu se nachází i tlačítko pro sdílení. Vyhledávání a sledování Instagram účtů přes QR kód nejvíc ocení například lidé se složitějšími uživatelskými jmény, firmy při své propagaci a ti, pro které je při sjíždění obsahu na mobilu drahocenná každá sekunda.

Využijete na Instagramu tuto novinku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)