TOPlist

Vyhledávání obrázků se vylepšuje: Zobrazí i důležité informace

vyhledavani obrazku google

Před několika dny oznámil Google novinku “Badges”, která pomůže při vyhledávání obrázků. Funkce už je dostupná i pro vyhledávání v Česku. Pojďme se na ni podívat blíže.

Vyhledávání obrázků přináší více informací na jednom místě

V posledních dnech jste si mohli při vyhledávání obrázků všimnout, že se při některých vyhledávaných frázích zobrazují u obrázků malé odznáčky vlevo dole. Jde o novou funkci Googlu, která přidává informace vztahující se k obrázkům, nebudete tak muset obrázek přecházet na stránku, ale důležité informace uvidíte přímo ve výsledcích vyhledávání.

Jako příklad Google použil recepty. Když si zkusíte vyhledat například “čokoládový dort”, tak u některých obrázků můžete vidět vlevo malou ikonku s jídlem a nápisem recept. Tyto obrázky podporují novou funkci. Po kliknutí na obrázek se rovnou zobrazí i základní informace, což je v případě receptů čas potřebný na přípravu, ingredience, hodnocení receptu a někdy i část postupu.

Novinka funguje ale třeba i na produkty. Když si dáte vyhledat obrázky Samsung Galaxy S8, tak můžete vidět vlevo dole ikonku a nápis produkt. Po kliknutí na obrázek se zobrazí cena, recenze produktu, krátký popis a také informace, jestli je zrovna telefon v daném obchodu skladem.

Funkce je dostupná prozatím pouze pro vybrané fotografie, mnoho obrázků vám žádné dodatečné informace nezobrazí. Nová funkce funguje přímo v Chrome prohlížeči, ale také v Google vyhledávání.

Google Chrome
Google Chrome
Google
Google

Narazili jste již na tuto funkci, co na ni říkáte?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)