Vyhledávací panel aplikace Google dostává přívěšek v podobě widgetu

vyhledavaci-panel-aplikace-google_ico

Již několik týdnů kolují zvěsti o tom, že Google testuje rozšíření svého tradičního vyhledávacího řádku. Jednalo se však o záležitost testovanou na úzkém okruhu uživatelů. Poslední aktualizace však přináší novinku všem a vyhledávací panel aplikace Google tak dostává přívěšek v podobě nového widgetu.

Průhledný proužek pod vyhledávacím polem se objevil několika uživatelům poslední beta verze aplikace Google s číslem 6.6.14.21. Jak můžete vidět na obrázcích v tomto článku, pod widgetem se zobrazují informace o počasí a dojezdových dobách. Možná poskytuje i další údaje z Chytrých karet Google, ale aktuálně nejsou k dispozici další snímky. Klepnutí na informaci na průhledném pruhu dojde k otevření příslušné karty v rámci Google Now. Přívěšek pod widgetem lze odstranit odsunutím do strany, nebo křížkem po jeho pravé straně.

Zobrazování doplňujících informací lze také ovlivnit v nastavení Chytrých karet Google, kde je k dispozici nová položka Widget. V podstatě jedinou možností nastavení je vypnutí a zapnutí. Ve stručném popisku se pak dočtete, že v rámci přívěšku jsou zobrazovány informace o dopravě, počasí a místní zprávy. Někdy však povolení této funkce nepřinese žádné změny vyhledávacího řádku na domovské obrazovce, což vede ke spekulacím, že zobrazovány budou jen nové informace.

Kde stáhnout vyhledávací panel aplikace Google s přívěškem?

Jak zaznělo výše: novinka se zatím objevuje pouze v beta verzi aplikace Google, takže k tomu, abyste ji mohli vyzkoušet, se musíte stát beta testerem. To je poměrně prosté: stačí si otevřít příslušnou stránku a klepnout na tlačítko Chci se stát testerem. Následně (s větším či menším zpožděním) obdržíte aktualizaci s testovací verzí aplikace. Podle některých zpráv však funkce není dostupná všem beta testerům. Lze předpokládat, že ji Google zapíná postupně, nebo ji zkouší jen na vybraném vzorku uživatelů.

Staňte se beta testerem aplikace Google Staňte se beta testerem aplikace Google

Co na widget pod widgetem říkáte? Připadá vám to praktické? Je to to, co vyhledávací panel aplikace Google aktuálně nejvíc potřeboval? Napište nám svůj názor do diskuze pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, androidheadlines.com, phonedog.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)