Virtuální realita z ČR je ve finále globálních VR Awards

VR Medical VR Awards 2022 virtuální realita ocenění anketa

Česká republika má našlápnuto k dalšímu zajímavému ocenění na poli virtuální reality. Plzeňská společnost VR Medical se dostala do finále v kategorii zdravotnictví v rámci prestižní ankety VR Awards. V ní byl před lety mezi finalisty například i český herní trhák Beat Saber. Česká společnost je mezi top světovou špičku zařazena díky revolučnímu systému zdravotních rehabilitačních programů ve virtuální realitě.

“Rozhodli jsme se využít potenciálu a možností, které virtuální realita nabízí, a aplikovat je ve zdravotnickém průmyslu. Vytvořili jsme tak unikátní systém 30 aplikací, které pomáhají jak pacientům, tak odbornému zdravotnickému personálu při náročném procesu rehabilitace. Systém je s úspěchem využíván jako podpůrná rehabilitační metoda u traumatologických a ortopedických pacientů, velký efekt má ale u široké škály diagnóz, třeba i u pacientů trpících Alzheimerovou chorobou,” popisuje VR Medical v tiskové zprávě.

Řešení ocenila rovněž Mezinárodní akademie rozšířené reality (AIXR), která systém zařadila ve zmíněné kategorii mezi devítku finalistů VR Awards 2022. Každoročně akademie prostřednictvím soutěže VR Awards vyhlásí a ocení ve 12 kategoriích projekty, které mají pro společnost zásadní přínos. Vyhlášení vítězů proběhne 1. prosince 2022 v nizozemském Rotterdamu.

Jaké druhy VR jste už vyzkoušeli?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)