TOPlist

Čeští operátoři upravili ceníky pro volání a psaní na Ukrajinu

volání psaní na Ukrajinu čeští operátoři zdarma roaming

Válečný konflikt na území Ukrajiny vyvolal mimo jiné i v České republice snahu dostupnými způsoby pomoci nejen tamním občanům, ale i zde pobývajícím Ukrajincům. Nezáviděníhodnou situaci se snaží zmírňovat politici, vojáci, civilisté i soukromé společnosti. Jelikož kvůli informovanosti a případné organizaci evakuace patří mezi akutní potřeby také komunikace, rozhodli se všichni tři velcí tuzemští operátoři upravit sazby pro volání a psaní SMS na Ukrajinu.

Jako první publikoval své upravené podmínky na Twitteru T-Mobile. V jeho případě jsou volání i posílání SMSek mezi ČR a Ukrajinou úplně zdarma.

Následovala společnost O2, která komunikaci s lidmi v napadeném východoevropském státě zařadila do ceníku pro EU, což platí i pro roamingové služby. Změny začínají platit v průběhu dneška.

Se změnou přispěchal také Vodafone, který nyní poskytuje bezplatné volání na Ukrajinu. Přidal také statistiku, že během čtvrtku narostl počet hovorů mezi ČR a bránící se zemí o 900 %. Pokud byste chtěli pomoci zmírňovat následky válečného konfliktu finančně, můžete přispět na jednu ze sbírek na webu darujme.cz.

Zapojujete se nějak do pomoci Ukrajině?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)