Vodafone zavře v Evropě přes tisíc kamenných obchodů. Proč?

vodafone evropa zavření prodejen

Ředitel britských poboček Vodafonu Nick Read na konferenci v Düsseldorfu sdělil, že společnost uzavře celkem až 15 % poboček, které se nachází na území Evropy. Důvod je podle něj jednoduchý – zákazníci nakupují na internetu a samotné prodejny neplní svůj účel, jelikož jsou čím dál tím prázdnější.

Zbylé prodejny operátor zrenovuje a dám jim jednotný koncept stejně, jako to dělá například Apple se svými Apple Story. Zákazníci si dle Nicka nechodí do poboček pro nové telefony, ale pro služby. Pobočky se tak do roku 2021 stanou spíše centry pro zákazníky, než prodejnami s produkty. Celkem Vodafone plánuje uzavřít více než 1 000 kamenných obchodů.

Změna se dokonce dotkne také českých poboček. V České republice se aktuálně nachází 123 kamenných prodejen. Nejen že budou ty současné rekonstruovány, ale jedné pobočce se také ještě tento rok zavřou dveře. Konkrétní místo však Vodafone nesdělil. Více poboček má být pak zavřeno ve Francii, Německu či Velké Británii.

Chodíte nakupovat do Vodafone obchodů?

Zdroj: idnes.cz
Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)