Vodafone už také spustil vlastní TV. Čím se liší od konkurence?

Vodafone TV

Už i poslední člen velké trojky českých operátorů má vlastní “televizi”. Ode dneška je na tuzemském trhu dostupná Vodafone TV, která stejně jako konkurenční služby poskytuje sledování kanálů přes set-top box v televizi a prostřednictvím aplikace také na mobilních zařízeních. Na první pohled se zdá, že nová nabídka od Vodafone je výhodnější než u dvou dalších operátorů. A to jak z pohledu ceny, tak i nabídky kanálů. Je však potřeba počítat s tím, že nejnižší ceny operátor na webu šikovně schovává za nutnost mít od něj i internetové připojení. V opačném případě už ceny v podstatě zapadají mezi ty konkurenční. Cena nejlevnějšího možného balíčku každopádně startuje na 150 korunách za měsíc. Nejdražší vyjde na 899 korun. Pojďme si celou paletu standardních nabídek porovnat.

Vodafone TV televize

Porovnání TV nabídek od českých operátorů (k 23. 3. 2020)

Vodafone TV

  • 299 Kč (150 Kč s internetem od Vodafone) měsíčně za 55 programů (40 v HD) ve variantě Klasik
  • 499 Kč (300 Kč s internetem od Vodafone) měsíčně za 110 programů (70 v HD) ve variantě Komfort
  • 899 Kč (600 Kč s internetem od Vodafone) měsíčně za 130 programů (90 v HD) ve variantě Komplet

T-Mobile TV

  • 399 Kč měsíčně za 76 programů (39 v HD) ve variantě S
  • 499 Kč měsíčně za 110 programů (56 v HD) ve variantě M
  • 599 Kč měsíčně za 131 programů (59 v HD) ve variantě L
  • 899 Kč měsíčně za 140 programů (67 v HD) ve variantě XL

O2 TV

  • 299 Kč měsíčně za 63 programů (27 v HD) ve variantě Bronzová
  • 449 Kč měsíčně za 101 programů (45 v HD) ve variantě Stříbrná
  • 749 Kč měsíčně za 134 programů (53 v HD) ve variantě Zlatá

Z tohoto čistě tabulkového srovnání vychází Vodafone celkem výhodně. Pochopitelně ale záleží na preferencích diváka. Největším lákadlem u O2 jsou například exkluzivní sportovní kanály. Kartami pochopitelně zamíchá také nabídka exkluzivních kanálů jako je třeba HBO. Zákazníci vyžadující co nejlevnější a běžný základ ale mají nejlepší možnost u Vodafone, pokud od něj mají i internet. Mezi další běžně porovnatelné parametry patří možnost zpětného sledování a nahrávání na cloud. Zpětně sledovat jde u všech televizí až do délky sedmi dní. Nahrávání na vzdálené úložiště mají Vodafone TV a O2 TV s limitem 100 hodin. T-Mobile TV nabízí šedesát. Za současných pandemických podmínek Vodafone také spouští ve své televizi některé prémiové kanály i v levnějších variantách. Nabízí také doručení set-top boxu až domů.

Kterou variantu byste si momentálně vybrali?

Zdroj: TZ, weby operátorů

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)