Vodafone TV lze s novým set-top boxem ovládat hlasem

Vodafone TV hlasové ovládání

Český mobilní operátor a poskytovatel dalších elektronických služeb Vodafone oslavuje první rok fungování vlastní televizní platformy. V rámci těchto oslav začíná svým zákazníkům nabízet nový set-top box, který mimo jiné přivádí k Vodafone TV hlasové ovládání. A to prostřednictvím dálkového ovladače se speciálním tlačítkem a mikrofonem. Je plně podporována i čeština. Nový prostředník mezi televizorem a internetem navíc nepotřebuje nutně kabelové připojení a umí se chytit na WiFi.

Vodafone TV – Ovládání hlasem

Vodafone TV - Ovládání hlasem

V rámci hlasového ovládání stačí vyslovit pokyny jako třeba „Zastavit, Hlasitěji, Zesílit, Předchozí kanál“ nebo „Přehraj od začátku, Přepni na ČT1, Přetoč o 5 minut vpřed“. „S prémiovým set-top boxem bude také snazší vyhledávání konkrétních pořadů nebo filmů. Vyhledávat bude možné nejen podle názvu filmů či seriálů, ale také například podle jména oblíbených herců. Stačí prostě říct jméno a box zobrazí všechny filmy, ve kterých herec hraje. Hlasové ovládání budeme ve Vodafone TV neustále vylepšovat i na základě toho, jaké příkazy budou zákazníci boxu zadávat. Box také velmi dobře reaguje na dětský hlas, takže i malí členové domácnosti si mohou pomocí hlasu spustit svoji oblíbenou pohádku,“ popisuje šéf rozvoje televizní a internetové služby společnosti Vodafone Milan Raška.

Vodafone TV

Zákazníci za pronájem základního set-top boxu platí 70 korun měsíčně, u prémiového půjde o 120 korun měsíčně. Na výběr tak nově mají ze dvou variant. Programová nabídka se přitom neliší podle set-top boxu, ale podle zvoleného programového balíčku. Na výběr jsou 3: Klasik (přes 55 TV stanic), Komfort (přes 110 stanic) a Komplet (přes 130 stanic). V kombinované nabídce, to znamená při pořízení pevného internetu od Vodafonu, zákazník zaplatí podle balíčku 150, 302 nebo 601 korun měsíčně včetně pronájmu základního set-top boxu, s prémiovým boxem pak o 50 korun měsíčně více.

Jak jste zvyklí ovládat vaši televizi?

Zdroj: Vodafone

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek