Vodafone Smart Prime 7: loňský bestseller letos šetří na procesoru

VBD_LEGOLAS_Arrangement_01_BLACK WP_RGB

Operátor Vodafone minulý rok přišel se zbrusu novou řadou brandovaných telefonů, jedním z nejzajímavějších modelů tehdy představoval Vodafone Smart Prime 6. Ten své kvality prokázal i v našem redakčním testu, ze kterého si odnesl titul “etalon levných telefonů”. Nyní přichází červený operátor s nástupcem v podobě telefonu Vodafone Smart Prime 7, cena zůstala zachována a novinka navíc nabídne atraktivnější design, změny pod kapotou vás však nepotěší.

Nejvýraznější změnou v hardwarové výbavě je totiž použitý chipset, bohužel zde se udál posun směrem dolů a starý známý Qualcomm Snapdragon 410 byl nahrazen Snapdragonem 212, který prakticky představuje dno nabídky tohoto amerického výrobce chipsetů. Jedná se o řešení stojící na poměrně zastaralém, 32bit procesoru se 4 jádry Cortex-A7 a svým výkonem nikoho příliš neoslní ani grafický čip Adreno 304. Jen pro porovnání zmiňme, že předchozí Snapdragon 410 disponoval 64bit procesorem se 4 jádry Cortex-A57 (tedy o generaci novější jádra) a grafiku Adreno 306.

Vedle změny chipsetu se zde však příliš novinek neudálo. I nadále je přítomna operační paměť o velikosti 1 GB a interní úložiště s kapacitou 8 GB, to lze rozšířit díky paměťovým kartám o dalších 128 GB. Hlavní fotoaparát nabízí snímač OmniVision s rozlišením 8 MPx a přední kamerka pořídí až 5MPx fotografie. Samozřejmostí je pak přítomnost LTE konektivity, potěší také NFC, na které výrobci u telefonů v této cenové kategorii často zapomínají. Jen nepatrně poporostla kapacita baterie, a to na hodnotu 2540 mAh. Plusem je pak přítomnost Androidu 6.0 Marshmallow. Dle slov Vodafonu měl být vylepšen jak design, tak i zpracování novinky, v čele se zaobleným 2,5D sklem.

Vodafone Smart Prime 7

Původní Vodafone Smart Prime 6 patřil k bestsellerům nejen v nabídce samotného Vodafonu, ale také v celkovém pohledu na náš trh, kde se řadil mezi 20 nejprodávanějších telefonů po dobu 6 měsíců od svého uvedení. Nový Vodafone Smart Prime 7 již dorazil do prodejen Vodafonu v černo-stříbrné variantě a operátor si za něj účtuje 3 277 Kč. Novinka tedy vyjde na stejnou částku jako její předchůdce.

Co na nový Vodafone Smart Prime 7 říkáte? Dostaví se i zde stejný úspěch jako v případě předchůdce?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)