TOPlist

Vodafone zjednodušil aktivaci eSIM a chystá „dvojče“ do hodinek

Vodafone aktivace eSIM hodinky

Český Vodafone mění způsoby, jakými si mohou jeho zákazníci obstarat digitální podobu účastnické SIM karty, takzvanou eSIM. Od nynějška u tohoto operátora nebude nutné žádné papírování a zájemci mohou tuto moderní formu registrace do mobilní sítě provést i sami na dálku. Aktivační QR kód, který je pro načtení a zprovoznění eSIM v novém zařízení potřeba, jde nově získat ze samoobsluhy Můj Vodafone.

V rámci tohoto oznámení Vodafone na Facebooku zmínil také pokračující přípravy tzv. DvojSIM pro chytré hodinky. Sekundární SIM profil, který může se stejným číslem běžet současně s tím v telefonu, zatím nabízí pouze T-Mobile u hodinek Apple Watch. Vodafone tu samou službu také připravuje a navíc se nechal v diskuzi slyšet, že ji nechystá jen pro jablečné hodinky, ale i pro modely jiných značek. Například Samsung Galaxy Watch 4.

„Tímto krokem jsme zase o kousek blíž k tomu, abychom je v budoucnu mohli podporovat. O přesném termínu uvedení vás budeme informovat,“ vzkázal operátor dychtivým majitelům chytrých hodinek. Pro tuto chvíli eSIM karty službu DvojSIM vůbec nepodporují. Podrobné informace o nových způsobech aktivace eSIM má Vodafone na svém webu. Pokud naopak potřebujete tuto formu profilu ze zařízení odstranit či přemístit, mrkněte do našeho nedávného návodu.

Kolik eSIM už jste aktivovali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)