Zajímavé: Novým trikem se dá snadno dostat k tajnému tarifu od Vodafone

Vodafone exkluzivní tarif 2021

Kroutíte hlavou nad cenami tarifů mobilních operátorů a chtěli byste se dostat k nějakému výhodnému? Rozhodně byste nebyli sami. Je veřejným tajemstvím, že operátoři mají některé zvýhodněné služby schované “pod pultem”, případně vyhrazené pro firemní zákazníky. Dostat se k nim je tedy často otázkou náhody nebo dobrých kontaktů. Například Vodafone je ovšem v tomto ohledu trochu kreativní a jeden svůj výhodný tarif nechává jako exkluzivní zboží vyžadující pozvánku kolovat po internetu. Není úplně nový, ale v roce 2021 nabral na zajímavosti, jelikož je trochu snazší na něj dosáhnout.

Jde o tarif, který za 499 Kč měsíčně umožňuje přístup k 10 GB dat, neomezenému počtu SMS a 100 minutám volání. Líbí se vám? Abyste se k němu dostali, je potřeba splnit dvě podmínky. Tou první je, že využijete jedné z pozvánek, které kolují po internetu. Narazit na ně můžete na sociálních sítích, třeba na Instagramu. Začaly se objevovat v roce 2019 a po pauze se v poslední době jejich počet opět zvýšil. Většinou se rychle objeví a také zmizí. Proč se o nich bavíme teď? Jsme totiž v roce 2021, kdy je mnohem jednodušší splnit podmínku číslo dvě. Totiž sáhnout po tarifu jako nový zákazník. Od začátku roku 2021 totiž platí nová, mnohem benevolentnější pravidla pro přecházení mezi operátory.

Vodafone vysilac

Exkluzivní Vodafone tarif aneb Cesta tam a zase zpátky

Z pohledu zákazníka konkurenčního operátora jsou nová pravidla obecně ku prospěchu. V případě stávajícího zákazníka Vodafone se ale v tomto případě nové principy dostávají na asi nezamýšlenou úroveň. Přejít “tam a zpět” je lehčí než kdy dřív a někteří lidé toho začali využívat. Bez dlouhého čekání a když si správně vyberete, tak i bez doplácení jakýchkoli sankcí. Není tedy problém se ze stávajícího zákazníka při troše vůle stát snadno zákazníkem novým. Přechodem ke konkurenci a zpět v průběhu pár dní.

Sám Vodafone připouští, že je to postup, který je v pořádku. „Na zákazníka je pohlíženo jako na nového. Teoreticky tedy nárok na zmíněný datový tarif má,“ reagovala na dotaz redakce Mobil.iDNES.cz Charlota Dědková z tiskového oddělení tohoto českého operátora. Nechceme hodnotit, zda zmíněný tarif za tuto rošádu stojí, a nechceme vás k ní ani motivovat. Určitě jde ale minimálně o zajímavý pohled na to, jak se dají nově nastavené podmínky v tomto případě využít.

Věděli jste o tomto tarifu? A o této variantě přechodu?

Zdroj: iDNES

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)