Tablet vivo Pad láká na nízkou cenu, 120Hz displej a Snapdragon 870

vivo pad

Kromě obrovského telefonu vivo X Note a ohebného modelu vivo X Fold, který chce konkurovat řadě Galaxy Fold od Samsungu jsme se dočkali také solidního tabletu vivo Pad. Ten nabízí solidní výkon, displej i cenu. Pojďme si jej tedy prohlédnout.

vivo Pad osloví výbavou i cenou

Pojďme začít u displeje, což je u tabletu bezpochyby jedna z nejpodstatnějších věcí. Dominantou je zde 11palcový IPS LCD displej se 120Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Podporuje Dolby Vision a také stylus, který dokáže rozpoznat až 4096 úrovní tlaku. Nechybí ani 8Mpx selfie kamerka, vedle které se navíc nachází ToF senzor pro odemykání obličejem. Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 870 v kombinaci s 8 GB RAM a 256GB UFS 3.1 úložištěm. O zvukový zážitek se starají čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Systémem je samozřejmě Android 12, který je postavený na systému Origin OS HD. Zajímavou funkcí, kterou je zapotřebí zmínit je použití NFC, díky kterému snadno spárujete svůj vivo mobil s tabletem a dokážete tak na něm zrcadlit displej telefonu. Rovněž je možné komunikovat a přenášet soubory mezi oběma zařízeními tímto elegantním způsobem. Potěší také USB-C 3.2 Gen1, díky kterému do tabletu připojíte nejen externí disk, ale třeba také displej 4K displej.

vivo Pad 上手体验&拆解:有备而来,后发制人!- 微机分WekiHome

vivo Pad 上手体验&拆解:有备而来,后发制人!- 微机分WekiHome

Na zadní straně se skrývá 13Mpx hlavní a 8Mpx ultraširoký snímač. Samotný tablet váží 498 gramů, přičemž o výdrž se stará 8040mAh baterie s podporou 44W nabíjení. Lze k němu dokoupit kromě stylusu také pouzdro a klávesnici. Za základní verzi si firma v Číně účtuje asi 8 800 Kč bez daně. Pokud se vivo Pad někdy objeví i v Evropě, dá se očekávat ještě o něco vyšší cena.

Co říkáte na tablet vivo Pad?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)