TOPlist

Doslova úlet. Podívejte, co si patentovalo čínské Vivo

mobil s létající kamerou Vivo patent

Server LetsGoDigital.com, který je proslavený hlavně odkrýváním patentových záznamů, má na pažbě další zajímavý zářez. Podařilo se mu vyšťourat opravdu pozoruhodný patent čínské společnosti Vivo, který se dá bez nadsázky označit jako úlet. Předmětem dokumentů je totiž mobil s létající kamerou. Co si pod takovým pojmem představit?

Telefon, který by se neztratil ani v „bondovce“, vypadá na první pohled zcela běžně. Plochý displej, plochá záda, zadní fotoaparáty… a k tomu ale i výsuvný šuplík, ve kterém se nachází drobná kvadrokoptéra s dalším objektivem či více. Připomíná zařízení jménem Airselfie a měla by asi stejný účel – z krátké vzdálenosti pořizovat fotky či videa. Ovládání fotografické vzdušné podpory by přitom probíhalo přímo z telefonu.

Asi se dá těžko předpokládat, že Vivo tento mobil s létající kamerou skutečně vyrobí, ale pohled je to velmi zajímavý. Rozhodně patří k nejoriginálnějším a také „nejulítlejším“ nápadům, jak eliminovat přední foťák z výřezu či rámečku telefonu.

Jaký typ předního foťáku preferujete?

Zdroj: LGD

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)