Virtuální Realita od Googlu nejspíš nebude. Zůstane mu jen Cardboard?

google cardboard

Podle nejnovějších informací z Googlu se zdá, že high-end virtuální realita od vyhledávacího gigant, která měla konkurovat Oculusu a HTC, jen tak nebude. Projekt, který byl v plném proudu a pracovalo na něm asi 50 lidí, byl totiž zastaven. Na konferenci Google I/O přitom byla představena platforma Daydream. Na té měl být nový hardware postaven. Mimo to bude ale Daydream i součástí Androidu 7.0 Nougat.

Virtuální realita byla v laboratoři X, nyní už není vůbec

Podle jednoho zdroje zatím v laboratořích X (které jsou nyní samostatnou společností, odtrženou od Alphabetu) klíčil projekt VR s přibližně 50 zaměstnanci, kteří na něm aktivně pracovali. Kritičtější zdroj pak uvádí, že tento projekt tvořil i samostatný operační systém pro zařízení, který měl být jedinečný a odlišný od Androidu. 

Nyní se ale zdá, že projekt OS utrpěl ‘škrábance’ ve prospěch Androidu. Nevíme, jak daleko projekt byl. Google ale samozřejmě vypíná nebo přesměrovává spoustu projektů, zejména z laboratoří X“, uvedl magazín Recode.

google cardboard virtální realita

Google neustále pracuje na nových a futuristických projektech, přičemž mnoho z nich se ale nikdy nedostane do spotřebitelských rukou. Není tedy až tolik překvapující, slyšet, že Google opět něco ruší. Více překvapující spíše je, že Google se o projektu zmínil na své konferenci Google I/O, kde většinou oznamuje jen projekty, které bývají jisté nebo jsou v pokročilém stádiu vývoje. Pravdou ale je, že nešlo o oznámení, ale spíše jen takovou zmínku, že high-end VR zařízení chystají.

Zdroj: androidcentral.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)