TOPlist

Video: Jak drsně testuje Oppo odolnost svých mobilů?

Oppo F21 video testování odolnosti

Stále častěji se stává, že výrobní společnost začne na veřejnost vypouštět detaily z konstruování a testování vlastních produktů. Mimo jiné i ve světě mobilních telefonů jde o velmi zajímavé záběry, které mají současným i potenciálním zákazníkům ukázat, jak moc si dává firma na finální podobě záležet. Aktuálně se do této aktivity pustila společnost Oppo, která na videích ukazuje testování série F21 Pro.

I když se tyto telefony neprodávají zrovna jako vysoce odolné, dala si firma opravdu záležet na prezentaci toho, kolik snesou nešetrného zacházení. Jedno video zachycuje například testování voděodolnosti, jiné zase simulované pády na tvrdý povrch z různých výšek a došlo také na škrábání po displeji, ohýbání nebo víření prachu.

Zveřejněny bylo také několik číselných zajímavostí z fází vývoje a pokusů. Odolnost barev a materiálů na zádech mobilu byla údajně testována otíráním o různé materiály v tomto složení: 5 000x tampón s alkoholem, 10 000x guma, 200 000x riflovina.

Při pádech pouštěli inženýři mobily na všech šest stran, dvanáct hran a osm rohů. V rámci testování voděodolnosti byla použita také slaná voda.

Takové testování mobilů se možná příliš neliší od těch, která probíhají v jiných laboratořích u jiných výrobců, nicméně pokud se i oni nepochlubí o podobně zajímavé záběry a čísla, můžeme obdivovat videa těch, kteří pod pokličku nakouknout nechají.

Který test vám přijde nejzajímavější?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)