A další novinka ve videohovorech. Přes Viber se spojí až 20 lidí

Viber videohovory

Koronavirová krize už přinutila řadu vývojářů komunikačních aplikací k různým změnám. Většina z nich je samozřejmě ku prospěchu uživatelů. Některé služby jsou dočasně použitelné zadarmo, jiné zkvalitnily uživatelské prostředí. Na řadu přišly také benevolentnější limity pro počet účastníků a v některých případech jsme se dočkali úplně nových funkcí. To je i aktuální případ komunikátoru Viber, který přichází s videohovory až pro 20 lidí. Služba tím pochopitelně reaguje na zvýšenou potřebu náhrady za osobní setkání s rodinou, přáteli nebo kolegy.

Viber videohorovy ukázka

V rámci novinky mohou uživatelé, kromě samotného spojení i s videem, využívat také funkce jako sdílení obrazovky a spouštění videa na mobilu i v počítači. Nová možnost skupinových videohovorů doplňuje skupinové chaty až pro 250 osob a skupinové hlasové hovory až pro 20 osob. V aplikaci prakticky stačí kliknout na nové tlačítko “video” v horní části obrazovky a nebo jednoduše přidat další účastníky k probíhajícímu videohovoru. Uživatelé Viberu si také mohou své video nebo video vybraného účastníka připnout na svojí obrazovku v průběhu hovoru. Samozřejmostí je možnost ztlumit si vlastní zvuk a vypnout video. Účastníci také vidí, kdo další má ztlumený zvuk nebo vypnuté video. Vývojáři aplikace Viber údajně plánují limit pro videohovory ze současných 20 osob brzy navýšit.

Viber- Bezpečné chaty a hovory
Viber- Bezpečné chaty a hovory

Patříte mezi uživatele Viberu? Chyběly vám v něm videohovory?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)