A další novinka ve videohovorech. Přes Viber se spojí až 20 lidí

Viber videohovory

Koronavirová krize už přinutila řadu vývojářů komunikačních aplikací k různým změnám. Většina z nich je samozřejmě ku prospěchu uživatelů. Některé služby jsou dočasně použitelné zadarmo, jiné zkvalitnily uživatelské prostředí. Na řadu přišly také benevolentnější limity pro počet účastníků a v některých případech jsme se dočkali úplně nových funkcí. To je i aktuální případ komunikátoru Viber, který přichází s videohovory až pro 20 lidí. Služba tím pochopitelně reaguje na zvýšenou potřebu náhrady za osobní setkání s rodinou, přáteli nebo kolegy.

Viber videohorovy ukázka

V rámci novinky mohou uživatelé, kromě samotného spojení i s videem, využívat také funkce jako sdílení obrazovky a spouštění videa na mobilu i v počítači. Nová možnost skupinových videohovorů doplňuje skupinové chaty až pro 250 osob a skupinové hlasové hovory až pro 20 osob. V aplikaci prakticky stačí kliknout na nové tlačítko “video” v horní části obrazovky a nebo jednoduše přidat další účastníky k probíhajícímu videohovoru. Uživatelé Viberu si také mohou své video nebo video vybraného účastníka připnout na svojí obrazovku v průběhu hovoru. Samozřejmostí je možnost ztlumit si vlastní zvuk a vypnout video. Účastníci také vidí, kdo další má ztlumený zvuk nebo vypnuté video. Vývojáři aplikace Viber údajně plánují limit pro videohovory ze současných 20 osob brzy navýšit.

Viber Messenger Volání, Zprávy, Videohovory Zdarma
Viber Messenger Volání, Zprávy, Videohovory Zdarma

Patříte mezi uživatele Viberu? Chyběly vám v něm videohovory?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)