Milionářský telefon Vertu Signature Touch: Větší, lepší, výkonnější

vertu signature touch 3

Když jste do telefonu ochotni investovat bezmála 250 000 tisíc korun, jste buď úplně šílení, Leoš Mareš nebo jste to v životě dotáhli daleko. Tak či onak, mezi milionáři proslulá firma Vertu, jejíž modely ne vždy vypadaly příliš lichotivě, se rozhodla vylepšit svou vlajkovou loď Signature Touch prakticky na všech frontách. A to rovnou těmi nejlepšími specifikacemi, které jsou na trhu dostupné.

Nový titanový miláček všech pracháčů běží na Android verzi 5.1 a těší se ze zbrusu nového osmijádrového čipsetu Snapdragon 810, který doplňuje RAM o velikosti 4 GB. Vnitřní úložiště čítá 64 GB, čímž ale prostor na data nekončí. Telefon má slot na microSD kartu, v němž je již při koupi schovaných dalších 64 GB. Paměť se dá rozšířit až do velikosti 2 TB, což by jistě uvítali i obyčejní uživatelé – hlavní hráči na trhu s telefony pro všechny ostatní smrtelníky (Samsung, Xiaomi nebo OnePlus) se slotům pro rozšíření paměti záměrně vyhýbají.

vertu signature touch

Větší displej i lepší fotoaparát

I když vylepšený model vypadá na první pohled téměř totožně jako jeho předchůdce, lehce povyrostl a přibral. Původních 4,7 palců nahradil větší, 5,2palcový LCD 1080p nepoškrabatelný displej ze safíru. Rozhodně velikostní změna, která bude v ruce znatelná. Nový Signature Touch potěší i o maličko lepší baterií, konkrétně 3 160 mAh, která také přispěla k nepříliš lichotivé tloušťce. Mezi méně viditelné, přesto užitečné změny, patří i funkce Quick Charge 2.0 a ještě rozsáhlejší podpora LTE pásem s možností surfování až 300 Mbps. Další vychytávky jako Qi bezdrátové nabíjení, NFC, aptX Bluetooth audio, reproduktory na přední straně telefonu nebo materiály typu kvalitní kůže, kov a ruční zpracování zůstaly. Také šifrovaná komunikace od Silent Circle je stále součástí, stejně jako globální Wifi přístup skrze iPass. Fotoaparát na zadní straně se dočkal upgradu o celých 8 megapixelů, nyní je tedy na hodnotě úctyhodných 21 Mpx se clonou f/2.2, doplněný o LED dvojitý blesk, 4K nahrávání videí a lepší automatické ostření. Čelní kamera, ze zcela nepochopitelného důvodu, zůstala zaseknutá na mizerné hodnotě 2,1 Mpx. Že by si smetánka na oblíbených selfies moc nezakládala?

vertu signature touch 2

Designová změna na zadní straně nebyla vůbec na škodu a pomohla telefonu k uhlazenějšímu vzezření. Nyní jsou sloty pro nano SIM a microSD umístěny každý ve své komůrce a při otevření obou stran tvar připomíná křídla. Pod pravým křidýlkem naleznete laserem vyryté jméno řemeslníka, který je za výrobu vašeho modelu zodpovědný. Něco jako Made in China pro bohaté. Místa je tam záměrně více, pokud byste měli zájem o vyrytí osobního vzkazu.

Nejdůležitějším elementem Vertu telefonů jsou bezesporu služby. S novým Signature Touch získáte svého osobního poskoka na telefonu ne na 12, ale 18 měsíců. Asistent, který za vás vyřídí třeba lístky do divadla nebo jakýkoli jiný rozmar, se osvědčil jako hlavní tahoun pro loajální zákazníky. A Vertu této skutečnosti záměrně využívá, proto se naží zákaznický servis neustále ladit a vylepšovat.

Kdy bude nový Signature Touch v prodeji?

Pokud se čirou náhodou chystáte telefon zakoupit, můžete tak učinit od poloviny října. Nejspíš budete muset rozbít prasátko nebo dvě – cena startuje na čtvrt milionu, ale může se vyšplhat až na dvojnásobek – záleží, zda se spokojíte s telecí kůží nebo radši krokodýla, hada či ještěra.

Zdroj: Vertu

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)