Ve kterém městě se nejvíce kradou telefony? Dávejte si pozor na kapsy

mexiko city krádež telefonů

Mexiko City je čtvrtým největším městem světa a vůbec tím největším ve Střední Americe. Žije v něm přibližně 9 milionů obyvatel a pro turisty je díky památkám rozhodně atraktivním městem. Kromě vysoké kriminality včetně vražd se město “chlubí” ještě další nelichotivou statistikou. O co jde?

V Mexiko City se má každý den ukrást přibližně 60 mobilních telefonů. Pokud toto číslo vynásobíme třiceti, získáme výsledek 1 800 ukradených zařízení za měsíc. Za loňský rok bylo zaznamenáno 21 722 případů, kdy byl nejčastěji turistům ukraden v Mexiko City telefon. Zatímco v roce 2017 bylo za rok zaznamenáno 14 141 krádeží, což je o třetinu méně, než v roce 2018.

Když se podíváme konkrétně v tomto městě na trend, tak ten rozhodně stoupá. V roce 2016 úřady zaznamenaly celkem 7 314 mobilů, což dává v průměru přibližně 20 ukradených telefonů na den. Po domácím násilí, loupeži a krádeži se jedná o nejčastější zločin ve městě. Telefony tak krade mnohem více lapků, kteří navíc často působí ve skupinách s tím, že se velmi často uchylují k násilí. Mexické úřady se však situací zabývají a v červenci dopadly vůdce jedné skupiny, která operovala hlavně na stanici metra. Tato skupina měla mít celkem pět členů. Jen pro srovnání, v Česku bylo za rok zaznamenáno 169 případů ukradených telefonů. Samozřejmě nahlášených, takže se může reálné číslo dosti lišit.

Byl vám někdy ukraden telefon?

Zdroj: mexiconewsdaily.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

android_lost_ikona

Android Lost: Když ztratíte telefon

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (26)