TOPlist

Moderní terorismus: Novináři v PC explodoval USB flash disk

USB flash disk exploze výbuch terorismus ekvádor

V jihoamerickém Ekvádoru v posledních dnech řeší nejen katastrofu v podobě silného zemětřesení, ale také nový skandál spojený s útokem na novináře přímo v jejich redakcích. Země, ve které sílí války drogových kartelů a také napětí mezi zločinci a těmi, kteří zločin odhalují a potírají, zažila útok vedený skrze USB flash disky. Minimálně pěti žurnalistům dorazila v posledních dnech poštovní obálka, jejímž obsahem bylo zdánlivé externí úložiště. Jeden z nich zařízení zapojil a to okamžitě explodovalo. Další kusy převzala policie.

Tamní ministr vnitra Juan Zapata uvedl, že všechna zařízení byla odeslána ze stejného města. Tři byla zaslána do médií v Guayaquilu a dvě do hlavního města Quita. Zatímco zvědavější novinář Lenin Artieda byl útokem zraněn, ostatním se díky varování nic nestalo. Policie provedla řízenou detonaci jednoho ze zařízení zaslaného televizi TC a vedoucí ekvádorské forenzní vědy následně uvedl, že obsahovala výbušniny „vojenského typu“.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zdroj: BBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)