USB-C má nové značení. Jak teď poznáme kvalitní kabel?

USB-C USB4 značení certifikáty kabel

USB Implementers Forum (USB-IF) představilo poslední zářijový den nové značení nejkvalitnějších USB-C a také USB4 kabelů a konektorů. S ohledem na nově definované standardy pro rychlosti datových přenosů i nabíjecí výkony budou nyní certifikované kabely a také jejich prodejní obaly nést nová loga. Ty mají zaručit maximální rychlost 40 Gbps, respektive až 240W nabíjecí výkon.

“S novými možnostmi výkonného nabíjení u standardu USB Power Delivery 3.1, které umožňuje u USB-C kabelů dosahovat hodnot až 240 W, jsme viděli příležitost pro vytvoření srozumitelnějšího značení pro koncové zákazníky. Ti tak spolehlivě poznají certifikovaný kabel s rychlostními schopnostmi USB4 i výkonnostními limity USB PD 3.1,” vysvětluje kroky USB-IF jeho prezident Jeff Ravencraft.

USB-C USB4 značení certifikáty kabely tabulka

Jak můžete vidět, pro oba tyto typy kabelů bylo vytvořeno jedno logo, nicméně při splnění obou podmínek bude možné využít i jejich kombinovanou formu. Takto certifikované kabely budou pochopitelně zpětně kompatibilní se staršími zařízeními či nabíječkami, samotná koncovka USB-C (mimochodem v EU dost možná brzy povinná) se nemění. USB-IF samozřejmě spotřebitele vyzývá, aby s ohledem na kvalitu i bezpečnost kupovali takto certifikované kabely.

Jak moc při nákupu kabelu studujete certifikáty?

Zdroj: businesswire

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)