Unikla část specifikací nového tabletu Nexus

nexus-75

Už je tomu rok, co byl oznámen populární tablet Nexus 7, za jehož vznikem stála spolupráce Googlu a Asusu. Je tedy takovým veřejným tajemstvím, že se kutí jeho nástupce. Očekávalo se, že jej Google odhalí na konferenci Google I/O, ale nestalo se tak. Pár detailů se tak dozvídáme díky uskupení FCC – Federální komunikační komisi – jejímž úkolem je schvalovat nová zařízení, než přijdou na trh.

asus-k009-2013-06-14-01 (1)

Právě v dokumentaci FCC byly totiž objeveny zmínky o tabletu s označením ASUS Nexus K009 a dozvěděli jsme se i pár drobností o použitém hardwaru. Uvnitř přístroje nalezneme čtyřjádrový procesor Qualcomm APQ-8064 S4 PRO, dále baterii o kapacitě 4000 mAh a podporu sítí LTE. Nezapomnělo se ani na fotoaparát, který má nepříliš oslnivých 5 MPix, což ale o výsledné kvalitě fotografií nemusí tolik vypovídat.

Tablet bude nejspíš dostupný v minimálně dvou edicích – s podporou pouze Wi-Fi či v kombinaci s LTE. O velikosti displeje zatím nepadlo ani slovo, ale můžeme čekat, že Asus opět zvolí sedmipalcový displej.

 

Zdroj: Engadget

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)