TOPlist

Uber Eats předběhl Amazon – doručí jídlo z McDonald’s dronem

Uber Eats úvodka

Doručování dronem je něco, co nám společnost Amazon slibuje už velmi dlouho a vypadá to, že jí předběhne služba Uber Eats. Služba, která je založená na doručování jídla kýmkoli, kdo má volný čas a chuť si takto přivydělat. Nově těmto kurýrům pomohou drony.

Přistane vám na zahradě dron s cheeseburgerem?

Určitě spoustu z vás napadlo, jak bude tato služba fungovat a zda budete honit okolo domu dron s vaším jídlem. Takto to zatím fungovat nebude a to především z důvodu bezpečnosti.  Uber Eats bude mít po městě záchytné body, na které bude jídlo doručeno dronem a následně si ho přebere běžný kurýr a dokončí doručení. Použití dronů je tu především z důvody vyšší rychlosti a efektivity. Kurýr nemusí jezdit přes celé město, ale může se zaměřit pouze na určitou čtvrť. V ní bude záchytné místo, ze kterého si jídlo převezme kurýr, který s ním zazvoní u vašich dveří. Drony dokážou létat rychlostí až 110km/h a zkrátí tak průměrnou dobu doručení z 21 na 7 min.

Kde uvidíme plné nebe létajících hranolek?

Spuštění dronů ve službě Uber Eats je naplánováno na letošní léto v San Diegu v USA. Volba San Diega není náhodná, protože patří mezi 10 měst v USA, ve kterých bylo Federálním úřadem pro letectví povoleno testování komerčních dronů. Využití dronů je aktuálně v testovací fázi a Uber připravuje dokonce svůj vlastní dron, místo použití upraveného komerčního dronu. Mezi specialitu má patřit i přistání dronu na vozidle Uber Eats, díky čemuž nebude nutné využít záchytné místo a doručení bude ještě rychlejší.

Využije drony i Uber Eats Praha?

Ačkoli testování dronů teprve začalo, určitě řadu z vás napadne, zda je uvidíme i v Praze. Teoretická šance by tu samozřejmě byla, protože se Uber velmi rychle rozšiřuje po světě, ale v Praze je bohužel bezletová zóna kvůli Pražskému Hradu. Na létající hranolky a Big Mac si tedy pravděpodobně budeme muset nechat zajít chuť.

Co říkáte na doručování jídla drony?

Zdroj: forbes.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)