Zaplatili byste za čtení na Twitteru? Sociální síť představila Super Follows

Twitter představil Super Follows

Sociální síť Twitter ve čtvrtek oznámila dvě připravované funkce. Prvním z funkcí, kterou Twitter představil je Super Follows. Uživatelé Twitteru budou moci v budoucnu zpoplatnit vlastní tweety a jejich předplatitelé budou mít přístup k bonusovému obsahu. Bonusový obsah budou právě “speciální zpoplatněné tweety”, přístup ke skupině s ostatními předplatiteli a osobou, které lidé platí, přihlášení k odběru newsletteru nebo odznáček předplatitele, který se ukáže na Twitter účtu. Na předběžném snímku obrazovky Twitter ukázal příklad, kdy si uživatel účtuje 4,99 USD (cca 110 Kč) za měsíc.

Twitter placené tweety nevymyslel z čista jasna, očividně se nechal inspirovat Patreonem, platformou která lidem umožňuje platit jejich oblíbeným tvůrcům jako podporu za jejich práci. Za měsíční platbu autoři svým tzv. patreonům (předplatitelům) poskytnou bonusový obsah jako fotografie, videa atd. navíc, která většinou nejsou veřejně dostupná. V případě Twitteru mě napadá, jestli by někdo chtěl platit za zjednodušeně řečeno “tweety navíc.”

Twitter předplatné první snímky

„Celý nápad Super Follows je vlastně možnost podpory tvůrců.“ Těmito slovy Twitter placené tweety prezentuje. Funkce může být na jednu stranu dobrá cesta k podpoře tvůrců, obzvlášť v dnešní době, na druhou stranu výhody, které z předplatného plynou, nejsou až tak zajímavé, jako například na zmíněném Patreonu. Twitter představil funkci Super Follows, kterou doplnil druhým rozšířením jménem Communities.

Twitter
Twitter

Funkce Communities se zdá být něco podobného jako skupiny na Facebooku. Lidé budou moci vytvářet skupiny a spojovat se podle konkrétních zájmů. To uživatelům umožní vidět více tweetů zaměřených na jejich oblíbená témata. Skupiny byly pro Facebook obrovským úspěchem a mohly by být obzvláště užitečným nástrojem i na Twitteru. Zatím neexistuje žádná časová osa, kdy se některá z těchto funkcí spustí na počítači, Androidu nebo iOS.

Jaký máte názor na Twitter a případné placené tweety?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)