Twitter změní logo. Známého ptáčka nahradí písmeno X

Twitter nové logo X

Podnikatel Elon Musk evidentně nemá v plánu skončit s velkým změnami u sociální sítě Twitter. Do série kontroverzních rozhodnutí se nově řadí nové logo, které síť dostane. Bílo-modrého či modro-bílého ptáčka, který k Twitteru patřil od roku 2010 a logicky „pasoval“ k jeho názvu a smyslu, nahradí pouhé písmeno X. Musk nejprve začal změnu naznačovat v sobotu, kdy na Twitteru publikoval slovní hříčky s písmenem X a zpochybňoval staré logo. O něco později pak zveřejnil animaci, která odhaluje nové.

Larry T Bird

Tak se jmenuje ptáček, který byl od roku 2010 součástí loga Twitteru a od roku 2012 logem samotným. Jméno dostal od spoluzakladatele sítě jménem Biz Stone, který fandí basketbalovému týmu Boston Celtics. Logo je poctou hráči jménem Larry Bird.

„Mělo se to udělat už dávno,“ pronesl mimo jiné Musk v diskuziích kolem nové identity Twitteru. Ten již ani nespadá pod stejnojmennou společnost, jelikož nový majitel nedlouho po převzetí firmy změnil její obchodní z Twitter Inc. na X Corp.

Co říkáte na nově oznámené logo Twitteru?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)