Nákup Twitteru před lety zvažoval další slavný zájemce

Twitter Disney Musk zájem analýza

Zatímco v otázce vlastnictví společnosti Twitter Inc. a provozování stejnojmenné sociální sítě stále probíhají tahanice mezi současnými majiteli a původně žhavým zájemcem Elonem Muskem, objevila se informace o dalším slavném jméně, které prý mělo na velkou online značku zálusk. V roce 2016 prý hodlal Twitter koupit zábavní gigant Disney. Zarazit ho přitom měla stejná věc, kvůli které svou nabídku nakonec stáhl také Musk. Tedy nejasný počet falešných účtů na této síti.

Twitter
Twitter

Elon Musk a současní majitelé Twitteru se kvůli nedokončenému obchodu setkají příští měsíc u soudu, který bude mimo jiné řešit, jak silná je argumentace nedodáním požadovaných dat ze strany sociální sítě. Pár dní stará zpráva zmiňující Disney hovoří o tom, že si firma nechala před šesti lety v době zájmu vytvořit vlastní analýzu. Z ní mělo vyplynout, že “podstatná” část účtů na Twitteru jsou boti či falešné identity.

Twitter Disney Musk reakce

Přesná čísla zveřejněna nebyla, nicméně i tato obecná informace pochopitelně byla přihrávkou na smeč pro Elony Muska. Ten na Twitteru sdílel článek s jízlivým komentářem “Zajímavé…”. Údajným záměrem majitele firem jako Tesla či SpaceX bylo, aby Twitter zůstal demokratickou platformou bez cenzury a falešných identit. Oproti tomu Disney mělo v plánu využít síť pro lepší prodej vlastního obsahu.

Jak často chodíte na Twitter?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)