Obří čistka na Twitteru. Ze sítě zmizí až 1,5 miliardy účtů

Twitter čistka mazání účtů

Dění na sociální síti Twitter i v jejím manažerském pozadí stále zažívá turbulentní období. Od převzetí společnosti miliardářem Elonem Muskem se udála řada kontroverzních věcí, o kterých je dokonce komplikované i informovat, protože se často mění či úplně ruší z hodiny na hodinu. Před pár hodinami nový šéf Twitteru oznámil další velmi radikální krok, který ale vlastně není tak neočekávaný. Na sociální síti proběhne čistka, jejímž výsledkem bude smazání obrovského množství účtů.

“Twitter brzy začne uvolňovat prostor o asi 1,5 miliardy účtů… Jde zjevně o účty, které se nepřihlásily či nepublikovaly celá léta,” napsal Elon Musk. Následně ujistil, že tento proces mazání bude opatrný, postupný a nikdo skutečně aktivní o účet omylem nepřijde. Tyto kroky jsou v souladu s dosavadnímu postoji Muska k sociální síti Twitter.

Velké množství “mrtvých” účtů bylo z jeho strany hlasitým argumentem, proč nakonec vycouvat z nabídky Twitter koupit. Dohoda ale nakone byla dodržena a excentrický miliardář v tomto případě vlastně jen drží slovo.

Co zatím říkáte na nové vedení Twitteru?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Twitter X účet smazat deaktivovat návod

Jak odstranit účet na Twitteru alias X?

Zprávičky Marek Houser Marek Houser
2 min. uložit na později

Komentáře (2)